Jubileummenu AllerHande is jarig. Daarom vroegen we chef- koks Jean Beddington, Ronald Kunis en Adriaan Van Raab Van Canstein voor een keer een spe- ciaal jubileummenu samen te stellen. Onder het koken spraken we met hen over trends, seizoens- producten en 250 keer AllerHande. Voorgerecht: Hoofdgerecht: Nagerecht: Samenspel in drie gangen De trend? Adriaan moet lachen. 'Iedereen "kookt Jamie" tegenwoordig. Waarom? Omdat de receptuur van Jamie Oliver bereikbaar is, altijd lukt en er wordt gewerkt met verse ingredienten. Een prima ontwlkkeling, want hij leert mensen hoe lekker vers smaakt. En dat zet een smaakontwilckeling in gang die heel positief is. Daarnaast is het thuis koken professioneler gewor- den. Mensen hebben de meest geweldige design- keukens thuis. Nu nog de krassen op het aanrecht. Als mensen thuis koken, doen ze dat het liefst met een recept. Ze volgen het op de voet en dat is soms best jammer. Receptuur moet een leidraad zijn, koken is gevoel. Dat zou AllerHande de mensen vaker mogen vertellen.' Panzanella met mosselen Indiase kip kiev Met groenten gevulde pappadums en raita Panna cotta met lauriersiroop en aardbeien WEET WAT JE EET Jean Beddington: 'Voed- selschandalen hebben de bewustwording over eten doen groeien. Een geluk bij een ongeluk. Mensen zijn weer gei'nte- resseerd in waar een product vandaan komt en hebben meer aandacht voor de producent en zijn manier van werken. In landen als Italie en Frankrijk bestond die trend al langer. Daar weet Zie pagina 61 iedereen waar de tomaten die door de saus zitten, geplukt zijn.' Ronald bevestigt dit. 'Klopt, in onze restaurantkeuken wordt heel milieubewust gewerlct en een groot deel van onze groenten en kruiden wordt in de eigen kas gekweekt. Ik merk dat gasten dat leuk vinden en er van alles over vragen.' SEIZOENSRECEPTEN De groeiende aandacht voor de seizoenskeuken komt ook ter sprake. Ronald: 'Daarin heeft AllerHande zeker een rol: receptuur geven met producten van het seizoen.' Jean: 'En die mooie mango's uit Afrika dan, die nu op hun lekkerst zijn? We leven in de eenentwintigste eeuw en mogen best gebruikmaken van de voordelen daarvan. Ik zeg: invliegen die mango's!' Ronald: 'Oke, maar aan de andere kant moet niet alles altijd maar bereikbaar zijn. Eten is ook iets waarop je je moet kunnen verheugen. Zo zit ik nu te wachten op de eerste mulletjes (typisch rood visje uit de Middellandse Zee, red.). En er zijn weer frambozen. Geweldig toch?' Jean: Frambozen betekenen voor mij dat ik bijna jarig ben.' 250"'AllerHande 2005 55

Allerhande | 2005 | | pagina 55