De nieuwe Dreft Kleurwas veilig: is speciaal ontwikkeld voor de bonte en gekleurde was; houdt de kleuren van uw wasgoed langer als nieuw; voorkomt onnodig vormverlies. Ofje nu voor chic of casual gaat, met je kleding laat je zien wie je bent. Maar wist je dat de kleuren die je uitkiest eigenlijk net zo belangrijk zijn? Want de juiste kleur kan ontzettend veel voor je doen. "Kleuren peppen je netzo goed op als goede make-up." "Denk niet te snel: o, maar die kleur staat mij niet!" "Als je voor kleuren kiest, is het wel van levensbelang om ze goed te behandelen." Ga voor uw eigen persoonlijk kleuradvies naar www.dreft.nl (Advertentie) Trui van Campenhout (40), kleurenconsulente voor Dreft en tevens styliste/mode-ontwerpster, weet er alles van. "Als kleding je karakter goed uit laat komen, kun je er echt mee laten zien wie je bent. Of zelfs een statement maken, zoals je vooral bij tieners ziet. Je voelt je sowieso gewoon lekker- der als kleren iets voor je doen." Als kleurenconsulente adviseert ze mensen, na een kleurenanalyse, welke kleuren bij hen passen. "Denk niet te snel: o, maar die kleur staat mij niet!" geeft Trui als tip. "Geloof me, iedereen kan elke kleur hebben, het ligt er alleen aan welke tint je kiest, afhankelijk van je kleurentype: winter, zomer, lente of herfst." Kleuren kunnen je net zo lekker oppeppen als goede make-up, gaat Trui verder. "Met slechte kleuren komen wallen en fijne lijntjes duidelijker naar voren. Kleuren die wel bij jou passen trekken je gezicht weer glad. Ongelooflijk he? Hoe ouder je wordt, hoe belangrijker het dus is dat je de passende kleuren kiest." Is zwart een kleur die ze snel zou aanraden?Trui: "Jawel hoor, maar alleen bij wintertypes. En dan nog zou ik er wel een lippenstift of ketting bij dragen die er flink uitknalt." Ook waarschuwt Trui om niet zomaar je haarkleur te veranderen. "Het lijkt soms wel of iedereen rood haar heeft, hier in Nederland. Terwijl het bij bijvoorbeeld zomertypes echt niet past." Zelf heeft Trui een kast vol kleur en ook voor haar zoontje Nosh (3,5) houdt ze zich niet aan het geijkte donkerblauw. "Als je voor kleuren kiest, is het wel van levensbelang om ze goed te behan delen", is haar laatste tip. "En dat geldt extra voor kinderkleding, die je nog vaker wast dan normaal." De nieuwe Dreft Kleurwas veilig, die speciaal is ontwikkeld voor de bonte en gekleurde was, is hier volgens haar perfect voor. "Je kunt het je niet veroorloven om kleurrijke kleding te laten verva- gen. Want als de kleur verandert, past het vaak niet meer bij jouw kleurentype." Ze lacht: "En dat zou jammer zijn, want je wilt natuurlijk wel dat je kleren blijven zeggen wie je bent!" Benieuwd wat voor kleurentype u bent? Kijk op www.dreft.nl voor een doorTrui ontworpen analyseprogramma met persoonlijk kleurenadvies. i wie je bent.

Allerhande | 2005 | | pagina 158