MEDITERRAAN STOOFVLEES 'I 'Je kunt maar beter goed kopieren dan slecht verzinnen' ALLERHANDE NOVEMBER 1996 Mediterraan stoofvlees ZIE PAGINA 123 k houd erg van vlees,' zegt Els Breedveld (46). 'En van pasta. In dit recept worden die twee op een originele manier gecombi- neerd.' Ze legt een zichtbaar vaak gebruikte AllerHande uit november 1996 op tafel. De bladzijden liggen los en er zitten vetvlekken op de pagina's. 'Kijk, er staan drie basisrecepten voor stoofvlees in, met bij elk recept een aantal varian- ten die je de volgende dag van het overgebleven vlees kunt klaarmaken. Ik maak altijd meteen deze vervolgvariant. Heerlijk met die pesto erin. M'n kinderen vinden het ook lekker. Het mag alleen geen vlees zijn waarvan de draadjes tussen je tanden gaan zitten, vinden ze. Daarom gebruik ik meestal sukadelapjes met een randje vet. VRIENDEN Mediterraan stoofvlees komt vaak op tafel als er vrienden komen eten. 'Het is een ideaal gerecht. Je kunt het van tevoren klaarmaken, zodat je vlak voor het eten alleen nog maar de pasta hoeft te koken. Ik serveer er altijd een salade met geroosterde pijnboompitten bij.' Door de jaren heen heeft Els een aardig bestandje klassiekers opgebouwd. 'Ik ben niet zo creatief met koken,' zegt ze bescheiden. 'En je kunt beter goed kopieren, dan slecht verzinnen.' Koken leerde Els niet echt van huis uit. Toen ze op kamers ging, kon ze nog geen aardappel koken. 'Ik kreeg van mijn moeder het Kookboek van de Amsterdamse Huishoudschool mee, en bij mijn hospita in de keuken ben ik simpele maaltijden gaan maken. Dan laat je alles een keertje aanbranden en gaandeweg leer je koken.' Nu haalt ze haar recepten overal en nergens vandaan. 'Uit AllerHande, kookboeken, van vrienden. Als ze maar niet te ingewikkeld zijn. Ik probeer ook regelmatig nieuwe dingen. Twee keer in de week zoek ik een paar recepten uit en aan de hand daarvan maak ik een boodschappenlijst. Dat is wel zo veilig, want als ik zonder lijstje boodschappen doe, neem ik altijd te veel mee en vergeet ik de noodzakelijke dingen.' 120 250"*AllerHande 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 120