Knapperig groene salade, verrijkt met verse kruiden en een frisse dressing. Geserveerd als bijgerecht, lunch of complete maaltijd. Proef de lente met deze zes frisse salades. Mixen maar! t A JAPANSE BIEFSTUKSALADE Klaar in een kwartier -1 Met sla bedoelen we allang niet meer alleen de oer-Hollandse kropsla. Inmiddels zijn er talloze varianten. De bekendste is misschien wel ijsbergsla, een compacte krop sla met dikke, knapperige, licht- groene bladeren. De bladeren blijven, verpakt en in de koelkast, wel een week stevig. Zachter van structuur en licht bitter van smaak is frisee. Een open krop met een geel hart en felgroene, krul- lerige buitenste bladeren. Een slasoort die men steeds vaker aantreft is Romaine sla, ook wel Romeinse sla of Romana sla genoemd, een sla met recht omhoog groeiende, knapperige blade ren. De slasoort Little gem is een mini-kropsla met frisse, groene blaadjes. Eleel decoratief in een salade zijn de Italiaanse slasoorten lollo biondo en lollo rosso. Lollo biondo heeft een compacte krop met gekroesde heldergroene tot geelgroene bladeren en een lichtbittere smaak. Lollo rosso - hetzelfde slatype als lollo biondo - heeft rood- groene bladeren en smaakt nagenoeg hetzelfde. Eikenbladsla vormt een losse krop met malse bla deren die zacht en nootachtig smaken. Bij Albert Heijn is 3-in-l sla verkrijgbaar: met kropjes lollo biondo, rosso en eikenbladsla. Ook zijn er veel verschillende slamelanges, die al gewassen zijn en direct verder bereid kunnen worden met een dressing of een van de andere slaverrijkers. ZIE PAGINA 91 AllerHande

Allerhande | 2005 | | pagina 89