m MET DE BLENDER MET DE SAPCENTRIFUGE AllerHande 5 2005 137 Aardbeiensmoothie met grapefruit Pers met behulp van de citruspers 2 rode grape fruits uit. Snijd 250 gram aardbeien en 1 rijpe banaan in stukjes en doe ze in de blender. Voeg het grapefruitsap en wat verse muntblaadjes toe en pureer alles op de hoogste stand in 1-2 minuten tot een schuimige fruitdrank. Laat de smoothie via het schenktuitje in twee hoge glazen lopen. Groentecocktail Maak 2 gekookte bietjes en 2 appels schoon en snijd ze in stukken. Snijd 4 Stengels bleekselderij in stukken. Druk de groenten door de vulopening van de sapcentrifuge en vang het sap op. Pers in de bijbehorende citruspers 2 sinaasappels uit en roer het sinaasappelsap door het groentesap. Breng de cocktail op smaak met zout, peper en een scheutje tabasco Een blender is ideaal voor het maken van koele drankjes als smoothies en milkshakes op basis van vers fruit. Pers citrusvruchten eerst uit in de bijbehorende citruspers en pureer vervolgens zacht fruit naar keuze in de blender. Meng de puree met yoghurt, karnemelk of roomijs. Het uitgeperste sap kan, terwijl de blender draait door de vulopening in het deksel worden toegevoegd Met de sapcentrifuge maakt u in een hand- omdraai vitaminerijke groente- en/of fruit- cocktails. De centrifuge is vooral geschikt voor harde groenten en vruchten, zoals biet jes, wortel, bleekselderij, appel, peer, ana nas. Ook stevige verse abrikozen, perziken en mango's kunnen gebruikt worden. Echt zacht fruit en tomaten zijn niet geschikt; daardoor verstopt het filter heel snel.

Allerhande | 2005 | | pagina 141