PASS IE VOOR KOKEN PERSOONLIJK Eerst lasser, nu chef-kok. Werken met de handen zit hem in de genen. Twee jaar geleden opende Andre Rigault het biologische restaurant Greenland.'De passie voor lekker eten heb ik van huis uit meegekregen.' GROENE VINGERS Naam: Andre Rigault Leeftijd: 45 jaar Restaurant: Groenland. Driebergen Favoriete ingredient: Rijst. Je kunt er zoveel mee!' Trots op: Dat veel gasten speciaal voor mijn vege- tarische gerechten komen.' Telefoonnummer: (0343) 518 637 Website: www. restaurantgroenlandnl at hij ooit chef zou worden, had Rigault niet verwacht. En dan nog wel in zijn eigen restaurant. Lasser was hij en dat is 'een mooi vak'. Toch hep het anders. Het begon met een advertentie in de krant: 'Kok gevraagd, ervaring niet vereist.' Rigault - aikomstig uit een Indisch nest, waar lekker eten altijd centraal stond - zag wel wat in een carriereswitch. En zo begon een razendsnelle en succesvolle loopbaan. Rigault ging in de leer bij topkoks als Paul Fagel, Jon Sistermans en Imko Binnerts. 'Ik heb verschrik- kehjk hard gewerkt, veel geleerd en me altijd laten leiden door mijn passie voor lekker eten.' TOVEREN METGROENTEN 'Toen mijn zakenpartner Niels Oosthoek en ik dit restaurant overnamen, was het biologisch en vegetarisch. We besloten de keuken biologisch te houden, maar het vegetarische los te laten en zo het geitenwollensokkenimago af te schudden.' Op de kaart staan nu ook vlees- en visgerechten. 'Vegetarisch vormt wel nog steeds een belangrijk onderdeel van onze kaart. Inmiddels komen de mensen bij Groenland niet meer expliciet omdat de keuken biologisch is, maar ze komen vooral voor mijn gerechten.' Het gerecht dat Rigault voor AllerHande heeft uitgekozen, is een groen- tegerecht. 'Koken met groenten heb ik vooral geleerd van Jon Sistermans. Hij is erg vooruit- strevend op het gebied van groentegarnituren.' 'Ik heb voor dit hoofdgerecht gekozen, omdat asperges typische groenten van het seizoen zijn en het gewoon een heel mooie combinatie is. He.t zoetzure van de suiker met de balsamico- azijn past erg mooi bij de vettigheid van de souf fle en de beet van de asperges.' Over dergelijke combinaties hoeft Rigault niet lang na te denken: 'Op een gegeven moment weet je precies hoe de smaken werken.' De souffle is dubbelgebakken. 'Dat maakt het tot een gerecht dat makkelijk van tevoren bereid kan worden. 's Avonds hoef je'm alleen nog in de oven te zetten en je bent klaar!' INSPIRATIE Inspiratie voor de wekelijks wisselende kaart haalt Rigault overal vandaan. 'Wanneer het maar kan ben ik met koken bezig. Ik lees me helemaal suf in kookboeken en kijk ontzettend graag naar de kookprogramma's van de BBC en de Franse televisie, ook al spreek ik geen woord Frans.' Maar de inspiratie kan ook van een leverancier komen. 'Zojuist kwam er een poelier langs met eend en gans in de aanbieding. Niet van vetgemeste die- ren hoor, dat kan natuurlijk niet in een biologisch restaurant. Dan ga ik meteen bedenken wat ik daar in de keuken mee zou kunnen.' 4 112 AllerHande 5 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 116