PASSIE VOOR KOKEN PERSOONLIJK Alle zintuigen prikkelen, daar gaat het om. Wie gaat eten bij chef-kok Peter Lute, in zijn restaurant Lute, in Ouderkerk aan de Amstel, wordt getrakteerd op een ontdekkingsreis in smaken, geuren en presentatie. SPEL DER ZINTUIGEN Een luxe restaurant, zonder dikdoenerij. Waar jonge, hippe mensen hun ouders mee naartoe kunnen nemen. Dat is wat Peter Lute voor ogen had toen hij twee jaar gele- den zijn restaurant in een monumentaal pand aan de Amstel opende. 'Of gasten nu in spijkerbroek komen of helemaal in pak vind ik niet belangrijk. Als iedereen zich maar kan ontspannen. Tuurlijk ga je voor die lekkere fles wijn, en voor wat er op je bord ligt, maar de herinnering aan een gezel- lige, ongedwongen avond is wat blijft hangen.' Achtentwintig man personeel werken er in het door gerenommeerde architecten ingerichte res taurant. Echtgenote Marieke, zijn grote liefde die hij kent sinds zijn zestiende, neemt het per- soneelswerk, de administratie en de financiele zaken voor haar rekening. Peter is de creatieve factor en bedenkt steeds nieuwe plannen voor het restaurant. 'We zijn nog lang niet klaar. We kunnen nog steeds groeien. Maar het team geeft aan of het toe is aan een volgende stap.' 'Ik loop hier niet rond als een eigenaar, hoor! Ik word liever gezien als een van de koks. Mijn grootste aandeel bestaat uit het overbrengen van mijn visie. M'n gevoel bij een bepaald gerecht. Samen met Jeroen Groot, onze tweede chef-kok, bedenk ik de gerechten. Die we dan weer verfij- nen, want een gerecht is nooit af. We ontwikkelen altijd door. Deze chocolademousse zal er over een paar weken misschien heel anders uitzien.' CHOCOLADE 'Ik houd van chocolade. Echte chocolade is een natuurproduct. Prachtig! De smaak, geur, struc- tuur... Je kunt er zoveel mee. Op m'n zestiende werkte ik bij Dikker Thijs, onder Harry Mer- cuur. Die man kon binnen tien minuten de per- fecte chocolademousse voor je neus neerzetten. Fascinerend! Door hem wist ik: ik word kok!' 'Eten moet bij ons een ontdekkingsreis zijn in smaak, geur, presentatie. Ik probeer gasten in ge rechten vaak op het verkeerde been te zetten. Met subtiele prikkels die alle zintuigen aan het werk zetten. Als het maar niet ten koste gaat van de ba- lans. In dit nagerecht, bijvoorbeeld, is de choco lade met mint een heel traditionele combinatie, maar het zachte van de romige chocolademousse en het krokante van de verkruimelde stukjes des- sertmint maken het juist weer heel verrassend. De espresso voegt aan de chocolade net dat kleine bittertje toe. De appel geeft het iets ffis.' Naam: Peter Lute Leeftijd: 35 Restaurant: Lute Uitdaging: 'Met twee benen op de grond blijven staan.' Favoriete ingredient: Vis van de barbecue.' Trots op: 'Mijn vrouw Marieke, die het let heeft met zo'n losbol als ik het grote avontuur in te stappen.' Telefoonnummer: (020) 472 24 62 Website: www. luterestau rant, n I 80 AllerHande 4 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 80