EENDENBORST MET SHERRYSAUS EN OLIJVEN A Samen met de overige ingredienten koken de blokjes tomaat in tot een heerlijke saus. Dameron doet wat zout uit de molen op de eendenborst. Een grote, zoete ui is een onmisbare smaak- maker in de sherrysaus. ZIEPAGINA57 vult Herman aan, 'we zijn wel culinaire freaks, hoor. Ikzelf lees kookboeken als literatuur. Ik heb twee meter kookboeken staan.' Marike: 'Ik lees kookboeken soms in bed, er ligt altijd een stapel op het nachtkastje.' ZONNIGE We zijn vandaag te gast bij Geert. Hij maakt vier tapas, eendenborst en een sinaasappelsorbet. De andere eters helpen op zijn aangeven mee. De club is bijna compleet, alleen Angelique kon er niet bij zijn. Het dessert staat al in de vriezer als de tapas worden geserveerd. 'Ik ben gek op toe- tjes,' zegt Geert en kijkt tevreden naar de gedekte tafel met zonnige tapas. 'Ik let erg op kleur. Eten moet er goed uitzien.' Zo heeft iedereen zijn specialiteiten. Herman kookt veel Indiaas ('lekker veel kruiden'). Rex is goed in stoofschotels en Marike is dol op Indo- nesisch ('dat heb ik overgehouden van een lange Azie-reis'). Dameron, die veertien jaar in Spanje heeft gewoond, houdt erg van tapas. Alleen Joost is niet zo'n kok: 'Maar ik ben wel erg goed met de barbecue...'. Behalve koken delen de eetclubleden nog meer hobby's. Muziek bijvoorbeeld. Er zijn voor eigen gebruik al diverse 'best of-cd's' gebrand. Joost: 'We zijn nu bezig met de beste muziek van de jaren dertig. We verzamelen eerst alle mogelijke suggesties. Daarna gaan we tijdens de etentjes stemmen.' Via hun website houden de eters el- kaar op de hoogte. Niet alleen over de kookavon- den, recepten en muziek, op de website staan ook een film top-100 aller tijden, voetbalpoules, restauranttips en plannen voor het bezoeken van een whiskyproeverij. Marike: 'Er zijn ook al on- bekenden die onze website bezoeken.' 4 54 AllerHande 4 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 54