4 Paprika in de olie gefruit? Dan kunnen de kikkererwten erbij. De tortilla met rode paprika en kikkererwten zorgen, samen met de groene olijven, voor een zomerse kleurenmix waar je direct trek van krijgt. A Jk M eet je dat we al vijftien jaar be- Ulf staan?' vraagt Herman. Marike: W W 'Echt waar? Zo lang al?' Vijftien jaar geleden trofifen Geert (33), Marike (37) en Arjen (41) elkaar voor het eerst in de keuken van 'Het Jeugdwerk'. 'De kelder' noemt Geert de in een souterrain gevestigde ontmoetingsplaats liefko- zend. Elke dinsdag kookten en aten zij daar met een vaste groep studenten en andere jongeren. Op een gegeven moment was de dinsdagavondploeg met twintig eters zelfs zo groot geworden, dat de broer van Arjen besloot een eigen eetclub op de woensdag op te richten. 'Een echte afsplitsing,' lacht Marike. 'Ze vonden ons te exclusief koken.' RELATIES Deelnemers kwamen en gingen in de loop der ja- ren, maar de kookclub overleefde menige relatie. Herman (40) kwam er drie jaar later bij, terwijl Rex (35) en Joost (42) zich nog weer twee jaar later bij de club voegden. Dameron (38) is sinds drie jaar van de partij en Angelique (36) en Ma- risca (31) doen inmiddels ook alweer twee jaar mee. Pleun is laatste nieuwkomer. Pleun (ander- half jaar) is de zoon van Marike en Arjen. 'We zijn meer een eetclub dan een kookclub,' vindt Arjen. 'We zien het als een goede smoes om elkaar geregeld te zien. Dat kan ook wel eens bij een eenvoudige stamppot zijn. En gasten zijn altijd welkom. Gezelligheid staat voorop.' 'Maar,' AllerHande 4 2005 53

Allerhande | 2005 | | pagina 53