PASS IE VOOR KOKEN ZOEKEN NAAR PERFECTIE PERSOONLIJK Na de hotelschool ontwikkelde Thorvald zich in Frankrijk tot chef-kok, terwijl zijn broer Gaylord als gastheer aan het werk ging. Drie jaar geleden begonnen ze samen hun eigen restaurant: Apicius in het Noord-Hollandse Bakkum. Perfectie in smaak en gastheerschap. Gaylord: 'Perfectie betekent voor ons dat een gerecht klopt, maar ook dat onze gasten tevreden de deur uit gaan.' Dus perfectie bestaat? 'Natuurlijk niet! Maar het is wel een nobel streven.' Voor deze paas-AllerHande kozen de broers een recept van heldere groentebouillon met lente- groenten. In hun eigen restaurant serveren ze de soep koud als amuse, maar thuis kan hij na tuurlijk prima als voorgerecht worden gegeten. Thorvald: 'Het is een mooie entree voor een licht voorjaarsmenu. Met deze soep kun je alle kanten op. Doordat de soep zo licht en neutraal is, kun je er veel smaken op laten volgen. De knapperige k voorjaarsgroenten maken het gerecht bijna een "salade in het nat". Een simpel maar spannend recept dus. Bovendien serveren we graag een ve- getarisch gerecht.' Gaylord: 'Ook voor topkoks blijkt vegetarisch koken een uitdaging. Met een vegetarische souschef komen onze vegetarische klanten volop aan hun trekken.' SAPCENTRIFUGE De restaurantversie van de heldere groentebouil lon is een stuk gecompliceerder dan de versie die de broers speciaal voor AllerHande ontwikkelden. Gaylord: 'In Apicius werken we met een sapcen- trifuge waarmee we zelf groentesap maken. Een mooie basis voor onze vegetarische bouillon. In Naam: Thorvald de Winter (chef-kok) Leeftijd: 34 Restaurant: Apicius te Bakkum Favoriete ingredienten: 'Heel veel groenten, verse kruiden, maar ook iets als een klassieke mooie ossenhaas. Verder natuurlijk de geijkte koksingre- dienten: truffel, verse vis en schaal- en schelpdieren Telefoonnummer: (0251) 67 67 60 Website: www.restaurantapicius.com de thuiskeuken kan men hiervoor de biologische groentesap van Albert Heijn gebruiken.' Verder gebruiken we bijzondere verse kruiden uit eigen tuin, zoals daslook. Dit kruid is familie van de look en gemakkelijk te vervangen door bij- voorbeeld bieslook. De bloemen van de daslook smaken en kleuren prachtig in dit voorgerecht. Ook maken we in ons restaurant onze eigen ba- silicumolie. Hiervoor blancheren we bossen ba- silicum, drogen ze en pureren ze daarna in een keukenmachine fijn met de allerbeste extra vierge olijfolie. Vervolgens gaat het nog door een zeer fijne zeef. Het resultaat is een heerlijk geurende, knalgroene olie.' i 80 AllerHande 3 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 80