APPEL-BOSVRUCHTENTAART Bosvruchten zorgen voor frisheid en een mooie roodpaarse kleur Noortje en Janneke gingen vanuit Bra bant naar Amsterdam om te studeren. Ze konden niet koken, hadden geen geld om uitgebreid te koken en dus spraken ze af om tenminste een keer per week samen fatsoenlijk te eten. Meestal was dat na een uurtje zwemmen, omdat ze daar met een gezonde honger vandaan kwamen. Toen hun zussen, Nienke en Nienke, zich ook in het Amsterdamse studentenleven stortten, sloten ze zich aan bij het tweetal. En zo hadden ze een kookclub. Geen dub voor exquise uitspattin- gen, maar gewoon een verbond om af en toe goed te eten. Maar dan wel heel makkelijk, gezellig, lek- ker en lowbudget. 'Pannenkoekjes met vlees of zalm, salades,' somt Janneke op. 'En courgettes met spekjes, mediterrane gerechten en wraps.' 'Niets al te culinair,' zegt Noortje. Het liefst eten ze chocolade: chocoladekoekjes en chocolade- taart bijvoorbeeld. 'Je word er gelukkig van,' zegt Janneke die het bewijs geleverd zag in de film Chocolat waarin een vrouw met chocolade weer wat liefde brengt in een verzuurd Frans dorp. Ca- lorieen? 'We dansen het er wel weer af of we gaan skaten in het Vondelpark,' zegt Noortje. KOOKEILAND Janneke is de enige met een grote keuken in huis. Ze werkt nu bij een bank en kan zich een appar- tement met kookeiland veroorloven. Samen eten betekent dan ook altijd bij haar eten. Haar zus 4 Een handig apparaatje snijdt de appel in een be weging in gelijke partjes en verwijdert meteen het klokhuis. Een toefje ongezoete slagroom of creme fraTche op de appeltaart is de kroon op het werk. ZIE PAGINA 65

Allerhande | 2005 | | pagina 61