ZELF DEEG MAKEN Een handige optie van de broodbakmachine is het maken van deeg. Mengen, kneden en rijzen gaat volledig automatisch, zon- der dat u vieze handen krijgt. Vul het bakblik met broodmix voor wit- of bruinbrood en de be- nodigde hoeveelheid water. Stel het programma 'deeg' in met behulp van de keuzetoetsen. Neem aan het eind van het pro gramma, na anderhalf uur, de deegbol direct uit de machine en verdeel deze in 8 tot 12 porties. Vorm er bolletjes van, doop die met de bovenkant in een bakje water en strooi er dan bijvoor- beeld sesam- of maanzaad, havermoutvlokken of pompoenpit- ten over. Dat staat niet alleen leuk, maar geeft ook extra smaak. Leg de bolletjes op een ingevette bakplaat en bak ze in een voor- verwarmde oven (225 °C) in 15-20 minuten knapperig en gaar. KANT-EN-KLAAR U kunt zelf aan de slag met bloem en gist, maar u kunt ook kant en-klare broodmixen gebruiken. Diezijn wel zo makkelijken vooral ideaal als u detijdvertragingsfunctie van de broodbakmachine wilt benutten. Erzijn namelijk geen bederfelijke ingredienten als melk of eieren nodig, erhoeft alleen nog watlauw water bij. Vul's avonds het bakblik met broodmix en de benodigde hoeveelheid water, stel de timer in en's nachts doet de machine vanzelf zijn werk. Dat is ontspannen wakker worden, met de geur van versgebakken brood! Albert Heijn biedt u keuze uit verschillende broodmixen, zoals Zaanse Snijder wit of bruin of Twents Donker Volkoren (hersluitbare zak van 1 of 3 kg, AH). "T" I Strooi direct na het bakken een dun laagje bloem over het brood. RECEPTENBOEKJE In het bijgeleverde receptenboekje vindt u inspiratie voor tal van broden. Met rozijnenbrood bijvoorbeeld kunt u naar hartenlust varieren. Gebruik eens volkorenmeel, of voeg naast rozijnen en krenten extra ingredienten toe. Verrijk de smaak bijvoorbeeld met kaneel, koekkruiden, sinaasappelrasp of vanillesuiker, of maak er een extra gevuld brood van met stukjes chocolade, muesli of gehakte noten. Week harde ingredienten eerst in water en dep ze goed droog, anders beschadigen ze de antiaanbaklaag van het bakblik. Voeg de extra ingredienten pas na het eerste piepsignaal toe, voor het beste resultaat. AllerHande 3 2005 139

Allerhande | 2005 | | pagina 139