STAPVOORSTAP TIP VAN DE KOK WIJNTIP IVoorbereiden: Bloemkool in zeer kleine stukjes snijden. In steelpan boter smelten en bloem kool hierin op laag vuur 2 min. zachtjes bakken. Vuur hoog draaien en fond toevoegen. Bloemkool in 7-8 min. gaarkoken terwijl vocht verdampt. Gelatine 5 min. in koud water weken. Zodra vocht verdampt is, slagroom bij bloemkool schenken en tegen de kook aan verwarmen. Vuur lager draaien en bloemkool 5 min. zachtjes in room laten sudderen. 2 Gelatine uitknijpen. Pan van vuur nemen en gelatine in room oplossen. Bloemkoolmengsel met staafmixer of in keukenmachine pureren, puree eventueel nog door zeef wrijven. Bloemkoolmengsel laten afkoelen, in spuitzak overdoen en in koelkast laten opstijven. 3 In droge koekenpan parmaham krokant bakken en op keukenpapier laten afkoelen. Peterselie- blad van takjes plukken, fijnsnijden en door olie roe- ren. Peterselie-olie op smaak brengen met zout. Van veldsla eventuele worteltjes verwijderen. 4Bereiden: Palingfilets in 16 gelijkvormige stuk jes snijden. Op elk bord 4 stukjes paling op enigeafstand onderelkaar leggen. Bloemkool mousse met spuitzak in reepjes tussen middelste 2 stukjes paling spuiten. Veldsla met 2 el peterselie-olie om- scheppen. Veldsla over bloemkoolmousse verdelen. Parmaham breken en op veldsla leggen. Rest van peterselie-olie ernaast druppelen. Een schoon plastic puntzakje (bijvoor- beeld een leeg dropzakje) kan als alterna- tief voor een spuitzak gebruikt worden. Nadat gastvrouw Nynke (38) samen met haar vriend Marcel besloot restaurant Ein- deloos te openen, is ze zich gaan speci- aliseren in wijnen. Sindsdien verzorgt ze de wijninkoop van het restaurant. Haar wijnadvies: 'We serveren veel Italiaanse wijnen, omdat die qua smaak en geur heel uitgesproken zijn. Bij dit stevige voorgerecht past een Italiaanse Pinot Grigio met lichte hout- rijping. De mooie zuren en de smaak van geroosterde amandelen passen mooi bij de gerookte paling. Een goed alternatief voor de Pinot Grigio is een Chardonnay. Deze heeft een 'filmend' laagje dat heel goed combineert bij de vette mousse en paling.' Aanraders: WIJNCATEGORIE 2: Cincilio Pinot Grigio Trentino, Italie WIJNCATEGORIE 3: Montana East Coast Chardonnay, Nieuw-Zeeland AllerHande 2 2005 85

Allerhande | 2005 | | pagina 85