Olivia woont nog maar net in haar nieuwe huis in Amsterdam-Zuid. Haar kookvriendinnen zien de woning voor het eerst. 'Olijf!' roept Judith opgetogen. 'Die keu- ken!' Jessica: 'Wat is hi) mooi geworden!' Tessa: 'Met zo'n keuken wordt het wel tijd dat je leert koken.' Olivia is de enige van de club die eigenlijk nooit kookt. Althans, niet tijdens de kookclub- avonden. Voor haarzelf en partner Dirk wokt ze wel eens wat of maakt ze pasta, maar om dat nou 'koken' te noemen. 'Ik ben de slechtste kok van het stel,' geeft ze toe. 'Maar ik eet wel het meeste.' 'Da's waar,' weet Judith. 'Jij bent een dankbare afneemster.' Olivia: 'Maar misschien kan ik een wijncursus gaan doen en jullie sommelier wor- den?' Hoe de kookclub ontstaan is? De vijf meiden kennen elkaar van de omroep BNN. In wisse- lende teams hebben ze alien gewerkt aan het pro- gramma 'BNN at Work'. Ze reisden de hele wereld over: Rusland, Japan, IJsland, Zuid-Afrika, Lap land. 's Avonds, wanneer de opnamen voor die dag erop zaten, begon het dobbelen. Blufpoker wel te verstaan. Ziedaar de roots van de kokende dobbeldub. Of de dobbelende kookclub, want gekookt wordt er wel degelijk. Iedereen heeft zijn eigen specialitei- ten en de meest geslaagde gerechten nemen ze graag van elkaar over. Zo heeft Tessa de gegrilde 4 Al tijdens de voorbe- reiding van de rijsttafel hebben ze de grootste lol. Zelfs boontjes wassen is leuk in de nieuwe keuken van Olivia. Rolinda is de chef-kok van vanavond. De sambal goreng-boontjes is klaar en kunnen op tafel.

Allerhande | 2005 | | pagina 67