TOOO-DINGEfJ- LUIER IZ LUIERS VERSCHONEN DOEKJES WEGWIJZER Tussen de allereerste melk en de eerste dag naar school, zitten heel wat luierwissels, badjes en drinkmomenten. AllerHande geeft u wat handige tips. ES31 BABYVERZORGING Plakhandjes, vieze bilietjes, pindakaaswangetjes... vochtige doekjes komen vaak erg goed van pas. Ze maken niet alleen schoon en fris, maar laten ook eentverzorgend laagje op de huid afiier. Albert Heijn heeft babylo- ondoekjes met huidverzorgende bestanddelen voor bilietjes en er bestaat een extra zachte, par- fumvrije 'sensitive' variant. Kies bijvoorbeeld voor oliedoekjes van Zwitsal voor extra vieze bilietjes. Peuters die op het potje gaan, mogen zelf hun billen afvegen met Kandoo van Pampers. Ge- zichtjes worden zelf schoonge- poetst met AH Toetenvegers of Zwitsal Snoetenpoetsers. Verschoon na elke plas- of poepbeurt de luier. Leg a lie spullen klaar die nodig zijn voor het verschonen en was uw handen. Maak bilietjes schoon met lauw water, een speciale babylotion of speciale babydoekjes en wrijf van boven naar beneden. Droog huidplooien, liezen en bilietjes zorgvuldig met een hydrofiele doek. Smeer bij luieruitslag tweemaal per dag een dun laagje zinkzalf op de bilietjes. Doe de schone luier om en controleer of deze lekker zit: er moet een vingerbreedte ruimte zijn tussen de luier en het buikje van de baby. De eerste jaren van een kind gaan razend- snel: van een hulpeloos klein hummel- tje tot een heerlijk eigenwijze kleuter. Logisch dat het luieraanbod zo divers is. Voor de eerste weken zijn er luiers voor pasgeborenen. A1 snel daarna is het gewicht van uw baby bepalend voor de luierkeuze. Sommige merken - zoals het AH Huismerk dat een perfecte prijs/kwaliteitver- houding heeft - gebruiken aanduidingen als midi (4-9 kilo),maxi (7-18 kilo), junior (11-25 kilo) en extra large (15-30 kilo). Voor baby's die zich steeds meer beginnen te bewegen, zijn er flexibele luiers die bij elke beweging perfect blijven zitten. Is uw kind toe aan het potje, dan zijn broekluiers de perfecte hulpjes. Daarmee leert uw kind zelf zijn broekje omlaag en omhoog te trekken. Albert Heijn verkoopt bovengenoemde luiers van het vernieuwde AH Huismerk, Hug- gies en Pampers. 134 AllerHande 2 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 134