STAP STAP TIP VAN DE KOK WIJNTIP IVoorbereiden: Aardappels schillen, in stukken snijden, wassen en in visbouillon in 15 min. gaar- koken. Met staafmixer of keukenmachine heel kort pureren (als machine te lang draait wordt saus taai). Saus verdunnen met wat extra bouillon, tot room- dikte. Boter erdoor roeren. 2 Oven voorverwarmen op 150 °C. Spek op bak- plaat leggen en in oven in 15 min. droog en krokant uitbakken. Spek met keukenpapier droog- deppen en vetste stukken verwijderen, zodat krokante deel overblijft. Spek door zeef fijnwrijven. 3Sjalot pellen, fijnsnipperen en in 2 el olie fruiten en afblussen met vleesbouillon en helft van ap- pelsap. Vocht tot 8 el (ca. 125 ml) laten inkoken. Olij- ven fijnhakken en door sjalot roeren. Gembersiroop, azijn en 2 el olie toevoegen en tot dressing kloppen. 4Zuurkool verwarmen met rest van appelsap, lau- rierenjeneverbes. Bloem op plat bord strooien. Kabeljauw aan beide zijden bestrooien met zout en peper en 1 kant in bloem drukken. In koekenpan met antiaanbaklaag 2 el olie verhitten. Vis in 4-5 mm. op bebloemde kant krokant en bruin bakken, metspatel voorzichtig omdraaien en nog 1 min. op andere zijde bakken. 5lntussen aardappelsaus heel zachtjes verwar men. Op vier warme borden 'spiegel' van saus maken: kwart van aardappelsaus in midden schep- pen en met lepel tot cirkel uitstrijken. Spekgruis er- over strooien. 6Zuurkool met schuimspaan uit pan nemen en goed laten uitlekken. Laurieren jeneverbes ver wijderen. Op elk bord kwart van zuurkool draperen. Kabeljauw op zuurkool leggen en (aan tafel) olijvenvi- naigrette over kabeljauw scheppen. Cieremans: 'Zelf Hollandse garnalen pel len loont de moeite, want daardoor blijven ze mooier en sappiger. We zijn er trots op dat ze bij ons op de menukaart staan, want er zijn maar enkele restaurants die dat nog doen. Het lijkt heel eenvoudig, maar het is wel bewerkelijk. Elke dag be- gint iemand speciaal een uur eerder om een kilo garnalen voor de lunch en het di ner te pellen.' •t Eigenaar Edwin van der Goor adviseert als gastheer de wijnen bij elk gerecht dat een gast kiest. Bij dit hoofdgerecht zou hij wijn uit de Elzas schenken. 'Kabeljauw is een niet al te krachtige vis, daar past best een stevige witte wijn bij, met een goede balans in zuur- en zoetgraad. Wijn van de pinot gris-druif is kruidig en heel fruitig, maar heeft tegelijkertijd wat aards en een subtiel 'zoetje'. Wie daar niet van houdt, kiest voor een Italiaanse wijn van deze druif. Gewurztraminer is net te uitgespro- ken van karakter, maar een riesling uit de Elzas is ook prima.' Aanraders: B Baron de Hoen Tokay Pinot Gris B Baron de Hoen Riesling Prestige B Concilio Pinot Grigio Trentino

Allerhande | 2005 | | pagina 83