PASSIE VOOR KOKEN PERSOONLIJK Chef-kok Gert-Jan Cieremans van restaurant Seinpost in Scheveningen kookt al tien jaar met uitzicht op zee. Geen wonder dat hij de mooiste gerechten maakt met verse vis. VERS UIT ZEE B erse vis is hier in Scheveningen om de hoek te koop. Sterker nog, pleziervis- W sers komen me soms zeebaars bren- gen die ze net hier gevangen hebben. We kunnen dagelijks zelf bij onze leverancier de beste vis uit- zoeken, geweldig. Het liefst gebruik ik vis die met een lijn gevangen is, niet met grote netten. De vis fileren we zo veel mogelijk zelf. Met kweekvis werk ik niet. Ik kijk waar de aanvoer en kwaliteit goed van is. Dat wisselt, want de meeste vis hier is afkomstig uit de Noordzee, waar de schaarste toeneemt. De levering is ook afhankelijk van het weer, want bij storm kan er niet worden gevist. Bovendien - dat klinkt misschien een beetje raar - is vis een echt seizoensproduct. In de paaitijd zit er minder vet en dus ook minder smaak aan bijvoorbeeld schol. Dan hoort er ook niet groot- schalig op gevist te worden, zodat de vis zich kan voortplanten. Ik heb gekozen voor een recept met kabeljauw, een nogal ondergewaardeerde vis. Vrijwel iedereen vindt het sappige, stevige visvlees lekker en kabeljauw is thuis heel makkelijk in de pan te bereiden. Ik heb ka- beljauwhaasjes gebruikt, het beste stukje van de filet De kabeljauw van Albert Heijn komt uit de zee rond IJsland; daar speelt het probleem van overbevissing minder dan hier in de Noordzee.' COMBINATIE 'In Seinpost maken we dit gerecht met buikspek, een schepje kaviaar en een saus gemaakt van ker- velwortel. Het mooie van dit gerecht is dat met heel alledaagse ingredienten als aardappel en Zeeuws spek de smaak er niet minder om wordt, en het gerecht er even exclusief en elegant uitziet. Ik heb ook katenspek en ontbijtspek geprobeerd, maar dat werd te zout. Ik bak de vis bruin aan een kant, die ik eerst even in de bloem druk. Dat helpt ook de kleur, maar is vooral bedoeld voor de krokantheid. De vis mag niet te droog worden, op deze manier blijft hij lekker sappig. De sliertjes zuurkool zorgen voor wat 'beet' in het gerecht; lekker knapperig naast de boterzachte vis. Appelsap en gember remmen het zurige iets af. Met de aardappelsaus is het oppassen geblazen. Als je de staafmixer maar iets te lang in de pan aardappels zet, wordt het net lijm.' 4 Naam: Gert-Jan Cieremans Leeftijd: 34 jaar Restaurant: Seinpost te Scheveningen Trots op: huisgepelde garnalen en zelfgemaakt ijs Favoriet: verse vis, met graat bereid en geserveerd Uitdaging: mensen die zeggen niet van vis te houden. toch enthousiast naar huis laten gaan Telefoonnummer: 070- 355 52 50 80 AllerHande 1 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 80