BOEUF BOURGUIGN< Terwijl Hester de appels schilt voor de tarte tatin, buigt Anita zich over de Boeuf Bour- guignon. Nadat de voorberei- dingen zijn gedaan en het etentje kan beginnen, gaan eerst nog even de kaarsjes aan. aanwezig) is aangewezen als 'chef toetje'. Vandaag wordt het een Franse boerenmaaltijd: gegratineerde uiensoep, boeuf bourguignon met gekookte krieltjes en tarte tatin toe. In de keuken wordt druk gesneden en gehakt. Terwijl Anita het vlees aanbraadt, werpt Hester zich op een schaal appels. 'Wei dun schillen hoor,' roept Willemijn. 'Anders blijft er niets van over.' Terwijl de andere meiden kokkerellen, dekt Cilly met zorg de tafel. 'Op deze avonden is behalve het lekkere eten, de gezelligheid heel belangrijk. Dat betekent dat we extra ons best doen om het leuk aan te kleden: de kaarsen aan, servetjes in een leuke kleur, een tafelkleed op tafel.' OPSTAP Iedere maand storten de leden van de kookclub vijftien euro op een gezamenlijke rekening. Van dat bedrag gaan de meiden aan het einde van het jaar op stap. Anita: 'We huren dan ergens met z'n alien een huisje en boeken een luxe restaurant. Om weer even te proeven hoe het echt moet,' zegt ze lachend. Vorige keer hebben we gegeten bij res taurant Koriander in Drachten. De bijzondere ge- rechten die daar werden geserveerd, inspireerden de kookclub om zelf een amuse-avond te organi- seren. Hester: 'We hebben toen allemaal een heel bijzonder en mooi uitziend gerecht gemaakt. Zo mooi, dat we de gerechten die avond ook allemaal gefotografeerd hebben.' Hoogtepunt van de afge- lopen jaren was het huwelijk van Willemijn. Voor die gelegenheid is er een echt kookboek gemaakt met alle toppers van de afgelopen jaren: Kitty's olijvenbrood, Charlottes spinazietaart, Marije's turksbrood gevuld met kip en rucola en Anita's witlofstamppot. Het boek ziet er behoorlijk pro- fessioneel uit. Anita: 'Nou lijkt het net alsof wij heel serieus zijn, maar dat is absoluut niet zo. We hanteren niet van die strenge regels als 'alleen ko- ken met seizoensproducten' of 'alleen vers'. Ge zelligheid staat voorop en hopelijk houden we dat nog heel lang vol met elkaar.' 4 54 AllerHande 1 2005

Allerhande | 2005 | | pagina 54