GEGRATINEERDE UIENSOEP Aan het eind van de middag arriveren Anita (links) en Cilly met de boodschappen bij Willemijn Hester maakt onder het genot van een wijntje de champignons schoon. Cilly dekt alvast de tafel. AllerHande 1 2005 53 Aan het begin van ieder jaar wordt de planning gemaakt. Dan worden de data en thema's afgesproken. Een heel gedoe is het elke keer weer om het geregeld te krijgen. De dames proberen iedere maand samen te ko- men. Maar als het tien keer per jaar lukt, zijn ze ook al dik tevreden. Deze maand zijn we te gast bij Willemijn (29), die samen met Anita (29), Hester (29) en Cilly (29) de Alkmaarse kern vormen. Vandaag zijn ze met z'n vieren, maar meestal ko- men daar nog eens vier vrouwen bij. Hoe het begonnen is? Willemijn: 'We waren op de verjaardag van een gezamenlijke vriendin. Daar spraken we af een dag met z'n alien naar een beautycentrum te gaan. Het klikte zo goed, dat we besloten vaker af te spreken. Vandaar onze naam De Beauty-meiden. Waarom we een kookdub zijn begonnen? Gewoon, omdat we allemaal van koken houden; maar bovenal van lekker en gezel- lig samen eten!' BOEKEN Hester: 'Bij ons komt er nooit zomaar iets op ta fel. Nadat er een thema is afgesproken, duiken we de boeken in. We kiezen allemaal een recept en halen zelf de ingredienten. Op de afgesproken lo- catie wordt dan gezamenlijk gekookt.' Favorieten zijn er natuurlijk ook. Anita zorgt altijd voor de geitenkaasdip (lekker op stokbrood), Cilly maakt geweldig gehaktbrood en Karin (vandaag niet V. ZIE PAGINA 57

Allerhande | 2005 | | pagina 53