Freixenet semi secco Marques de Monistrol Cava Rose Brut Marchese Antinori Extra Brut Lindemans Bin 25 Brut Cuvee Norton Sparkling Extra Brut Zorgvuldig openen... ...of knallen, spuiten, sabreren... Herkomst: Penedes, Spanje Druivensoorten: macabeo, xarel.lo, parellada Cava is het Spaanse antwoord op champagne. Voor een cava mogen uitsluitend druiven uit een precies omschreven streekten westen van Barcelona worden ge- bruikt. Deze Freixenet geurt naar gedroogde abrikoos en smaakt zacht. Het is een prima aperitief voor liefhebbers van een zoetje en een aanraderom metvruchten- desserts te combineren. Deze Cava Semi-secco is een van de weinige bubbels die echt bij de olieboilen en appeibeignets past. WIJNCATEGORIE 4 Herkomst: Penedes, Spanje Druivensoorten: macabeo, xarel.lo, parellada, chardonnay Marques de Monistrol is een frisse, fruitige mousserende wijn die zacht bruist. Zo'n makkelijke mousseux past bij eenvoudige tapas, nootjes, banketbakkers- zoutjes en pittig belegde toastjes. Naast aperitief en feestwijn, is het ook een goede mousseux voor bij- voorbeeid een feestelijke cocktail of een rood-fruit-bowl. WIJNCATEGORIE 6 VlARQLES DfM0M$IV)l Herkomst: Italie Druivensoorten: chardonnay, pinot noir In Italie heten de bubbels 'spu- mante'. Marchese Antinori spu- mante bestaat uit chardonnay en pinot noir. Net zoals bij cham pagne ontstaat de mousse tijdens de tweede gisting op fles. Antinori maakt een droge bubbelwijn met een milde, zachte afdronk. Ook bij liefhebbers van niet al te droog valt deze wijn in de smaak. Schenk hem bij smeui'ge borrel- hapjes, amuses en lichte (visjvoorafjes. WIJNCATEGORIE 2 WIN 25 Herkomst: Zuidoost-Australie Druivensoort: chardonnay Ook in niet-Europese landen worden mousserende wijnen gemaakt. In Australie zijn Great Western en Victoria bekende ge- bieden voor bubbels. Lindemans Bin 25 bestaat uit de chardon- naydruif. Hij isfrisfruitig, makke- lijk met een milde mousse en doet het goed als feestwijn. Door zijn milddroge smaak en aroma's van exotisch fruit kan hij ook met licht pikante, oosters getinte snacks worden gecombineerd. WIJNCATEGORIE 2 Norton Herkomst: Argentinie Druivensoorten: chardonnay, chenin blanc Bodega Norton staat bekend om zijn cepages: wijnen gemaakt van een druivensoort. In de 'sparkling wine' verwerkt Norton twee druivensoorten. De chenin blanc houdt de bruisende bubbel op- wekkend fris en de chardonnay zorgt voor de zachte tonen. Door zijn droge, verfrissende stijl is het een ideaal aperitief. Lekker met oester, gebakken garnaal, rauwe ham, olijf ofgeitenkaas. WIJNCATEGORIE 2 1. Verwijder het ijzerdraadje muselet). 2. Leg uw hand op de kurk en draai de kurk voorzichtig uit de fles. j. Serveer direct in een flute. Het is soms wel spectaculair om de kurk te laten knallen. U duwt met twee duimen onderaan de rand van de kurk. Doordat deze uit de fles knalt, gaat de wijn bruisen en spuit vervolgens uit de fles. Voor meer spektakel zorgt het 'onthoofden' of 'onthalsen' van de fles. Met een sabel wordt de hals met kurk in een keer van de fles gesla- gen. Sabreren heet dat. AllerHande 15-2004 161

Allerhande | 2004 | | pagina 161