Gegratineerde oesters Cool Cranberry Breezer (links) Strawberry Daiquiri (rechts) Avocadocreme met zalmblokjes en rivierkreeftjes (borrelhapje, 8 personen) 12 oesters (verpakt per 6 stuks, met oestermes) 2 el bies- look (van plantje of uit zakje), fijngeknipt 2 cups hollan- daisesaus (pak a 3 cups, Verstegen) 1 pak grof zeezout grote, lageovenschaal B Bereiden: Telkens een oester met een in thee- doek verpakte hand vasthouden, met platte schelp boven. Oestermes met punt in scharniertussen beide oesterhelften steken. Mes slag draaien zodat boven- ste oesterschelp los komt. Platte schelp verwijderen en oester in bolle schelphelft lossnijden. Eventueel gruis met puntje van theedoek of schoon keuken- kwastje verwijderen. B Ovengrili voorverwarmen. In kom bieslook door saus roeren. Oestervocht afgieten, 1 el gebruiken om hollandaisesaus te verdunnen. Zeezout over bodem van ovenschaal verspreiden en oesterschelpen erin drukken. In elke oester wat hollandaisesaus scheppen. B Oesters in ovenschaal onder grill schuiven en 4-5 min. grillen, tot saus begint te bubbelen en kleuren. Oesters iets laten afkoelen en serveren. Bereiden ca. 23 minuten Bevat per eenpersoonsportie 45 kilocalorieen 1 g eiwit 4 g vet 1 g koolhydraten Prijs p.p. 1.50 Het opensteken van oesters is een kunst op zich. Niet moeilijk, maar je moet er net even handig- heid in krijgen. Door de oesters in een roestvrijstalen zeef of vergiet 3-4 min. in een met een deksel afge- dekte pan boven een laagje kokend water te stomen, gaan de oesterschelpen iets open staan. Dan is de platte schelphelft makkelijker te verwijderen. Ris minstens drie uurvan tevoren met een vork de besjes van 1 bakje rode bessen {150 g), was ze in een zeef en spreid ze uit op een plat bord. Zet het bord in de vriezer, zodat de besjes los van elkaar bevriezen. Verdeel de bevroren besjes over acht hoge glazen. Verdeel 1 fles Bacardi Breezer Cranberry Max (700 ml) over de glazen en vul aan met fles Spa Fruit appel. Direct serveren. Vervang voor een alcoholvrije cocktail (een 'mocktail') de Breezer door Cranberry Classic (fles Ocean Spray). Maak met behulp van een speciale 'icecrusher', blen der of keukenmachine ijsgruis van 16 ijsblokjes (of pak ze in een schone theedoek en sla ze met een hamer of deegroller tot gruis). Meng in een hoge schenkkan 1 liter koelvers sinaasappel-aardbeiensap (AH Huistraiteur) met 400 ml witte rum (Call Gall), het sap van 2 iimoenen en 2 eetlepels poedersuiker Voeg het ijsgruis toe en roer de cocktail nogmaals goed door. Verdeel de cocktail over acht wijde glazen en garneer met een aardbeitje op de rand. Direct serveren. (borrelhapje, 8 personen) 2 rijpe avocado's 1 limoen, geperst 2-3 el yoghurtmayo- naise 1 bakje rivierkreeftjes (100 g) 1 bakje gerookte zalmblokjes (100 g) 16 sprietjes bieslook (van plantje of uit zakje), fijngeknipt keukenmachine of staafmixer B Bereiden: Avocado's schillen, pit verwijderen en vruchtvlees besprenkelen met wat limoensap. Met staafmixer of in keukenmachine avocado met yoghurtmayonaise tot gladde massa pureren. Op smaak brengen met zout, peper en eventueel extra limoensap. B Rivierkreeftjes grof hakken en in kom mengen met zalmblokjes, bieslook, rest van limoensap en peper naar smaak. Avocadocreme over acht kleine glaasjes verdelen. Zalmmengsel erop scheppen en theelepel bij elk glas geven. Lekker met driehoekjes geroosterd brood of met melbatoast. Bereiden ca. 10 minuten Bevat per eenpersoonsportie no kilocalorieen 6 g eiwit 8 g vet 4 g koolhydraten Prijs p.p. 1.20 Ceen staafmixer of keukenmachine? Prak de ^/ocado's dan fijn met een vork. Het mengsel wordt dan iets graver. 152 AllerHande 15-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 152