Wie kent hem niet? Verder in dit nummer: 10 Winkelnieuws 57 Shopping 62 Oranje uit spanje 102 LekkerSnel 112 Pure zonnetjes 120 Oorsprong 150 Lekker voordelig Nieuwe producten en interes- sante wetenswaardigheden. De topaanbieding van de maand: een gourmet/radette- set. Plus: het Wedgwood Windsor kerstservies. Drie recepten met de sappig- ste mandarijn: de Clementine. 80 Passie Naast de horeca zit ook zwem- men en vissen Melvin Keff van restaurant Nieuwe Zuwe in het bloed. Hoe kan het ook anders, als je aan de Korten- hoefse Plassen zit? 88 Kokers eters Een keer per maand schuiven vluchtelingen en buurtbewo- ners in Amsterdam bij elkaar aan tafel. Tonio kookt dit keer voor de Iraanse dichteres Shokat. Zes recepten die binnen 20 minuten op tafel staan. 108 Olijfoiie Olijfolie kan varieren van hel- dergroen tot goudgeel, van subtiel tot zeer uitgesproken. Wat zijn de verschiilen? Ananas, mango en passie- vrucht zijn drie exotische vruchten die ook in ons land jaarrond verkrijgbaar zijn. AllerHande bezoekt een van de grootste en betere wijnma- kers in Argentinie: Norton. 130 Tomatensoep De soorten tomatensoep van de AH Eigen merken op een rij. 138 Koken met bloemkool Wokken, gratineren, in de soep, met bloemkool kun je veel. Drie recepten. 146 AllerLekkerst Kerst Het vervolg op de jubileumuit- gave AllerLekkerst: een kerst- uitgave met kerstrecepten. Voordelige recepten voor min der dan 2.50 p.p. 154 Internet De internetsite van Albert Heijn is uitgebreid met een nieuw gedeelte, geheel gewijd aan AllerHande. 159 Lijfstijl Nieuws en tips op het gebied van lichaamsverzorging. 163 Vraag 8c antwoord AH Klantenservice geeft ant woord op vragen. 164 Service-informatie De diensten van Albert Heijn. 170 Colofon en volgend nummer Heel wat jaren hebben mijn twee broers en ik als zwarte Piet, en mijn vader als sinterklaas, het grote kinderfeest luister bijgezet, in het bedrijf waar mijn vader toentertijd werkte. Ik herinner me vooral de snoetjes van de kinderen uit Turkije en Marokko (van het begrip al- lochtonen had in die tijd nog niemand gehoord). Verbijstering alom! Aan de hand van hun papa's en mama's betra- den ze het podium waar een oude sta- tige man met een rare puntmuts op, omringd door mallotige zwarte pieten uitgedost in pofbroeken en grote witte kragen, hun spel opvoerden. De jutezak met snoepgoed trok aandacht. En wat daar allemaal nog meer uitkwam? Ze snapten er helemaal niks van. Maar leuk was het wel. Zomaar cadeautjes krijgen, dat overkwam ze niet elke dag! Toen ik dit op de redactie van Aller Hande vertelde tijdens een brainstorm voor de sinterklaaseditie, ontspon zich het idee, op bezoek te gaan bij onze medelanders en te vragen naar hun - huidige - beleving van het Nederlandse kinderfeest. En zo maakten we kennis met de families van Nadiye en Hayriye uit Turkije, Radjin en Sjarla uit Suri- name, Latif en Lilly uit Indonesie en tekenden het verhaal op achter hun sin- terklaasviering. Afgezet tegen de erva- ring van Susanne en Marinus uit Neder- land, hadden de verhalen een ding gemeen: kinderpret alom! Want wat is er leuker dan je kinderen te verblijden met cadeautjes en lekkere snoeperijtjes? We wensen u een heerlijk avondje toe, met spannende rijmen, bijzondere pre sences en vooral: lekker eten, gekozen uit het aanbod in deze speciale 'sint'- AllerHande. Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur

Allerhande | 2004 | | pagina 5