't Avondje van de uit Indonesie afkomstige familie Gau Lootjes trekken Soto ajam Latif Gau (39) Lilly Gau (39), Fitra (13), Jane-Ayu (8) en Paramitha (4) Latif: 'In Indonesie viert men net zo goed de komst van sinterklaas als in Nederland. Alleen komt hij hier bij vrijwel iedereen thuis en bezoekt hij in Indonesie alleen de meer welva- rende christelijke families in de grote steden. Het suikerfeest aan het einde van de ramadan wordt bij veel meer gezinnen gevierd. Ik had 00k nog nooit van sinterklaas gehoord totdat ik op dertienjarige leeftijd de goedheilig man voor het eerst zag in een groot winkelcentrum in Jakarta.' Lilly: 'In diezelfde winkelcentra heb ik nog sinterklaasliedjes gezongen: originele Nederlandse liedjes, ver- taald naar het Indonesisch. Omdat ik in Jakarta naar een katholieke school ging, ken ik het feest al van kinds af aan. Als klein meisje was ik bang voor het grote boek van sinter klaas waarin stond wat ik het afgelopen jaar allemaal had uitge- spookt. Nu vieren we het feest samen met de kinderen, alleen dan wel op onze eigen manier: met Indo nesisch eten. Ik bereid dan htm lievelingsgerechten. Fitra: 'Dat is meestal soto ajam en nasi goreng. Pepernoten en specu- laas krijgen we van sint zelf. Die loopt ieder jaar met zijn pieten door de wijk heen. Ik was altijd bang voor zwarte piet. Nu vind ik het alleen maar leuk dat wij thuis het Neder landse sinterklaasfeest vieren. Want ik houd van cadeautjes krijgen.' De rijmwoordengenerator biedt hulp. Op sommige sites hoef je slechts een woord in te tikken en je krijgt meteen een lijst met rijmwoorden, bijvoorbeeld op Elk jaar weer een probleem: lootjes trek ken voor pakjesavond. De kans is groot dat iemand zichzelf trekt. Op internet vind je de oplossing voor dit probleem, bijvoorbeeld op www.sintlooties.nl. Iedereen kan daar in zijn eigen tijd een lootje trekken. Gezellig met de kinderen zingen als ze hun schoen zetten? Op www.sintnicolaas.org staan de teksten van heel veel sinterklaasklassiekers. Ook de melodie van de liedjes is hier te horen. En dan het sinterklaasgedicht. Wat rijmt op denken, behalve schenken?

Allerhande | 2004 | | pagina 37