m wmm 't Avondje van de familie Hoogstraten-Veltman Sinteierdopjes Paddestoelen-preitaart Susanne van Hoogstraten (39) Marinus Jan Veltman (41), Vera (10), Marijn (7) en Ceder (9 maanden) Marijn: 'Zodra ik wakker ben, wil ik naar beneden om te kijken of er iets in mijn schoen zit, maar dat mag niet. Ik moet wachten totdat de anderen 00k opstaan.' Marinus: 'Elk jaar treffen we bij de schoorsteen een rommeltje aan; Sints paard gooit altijd het bakje water om, precies over onze schoenen heen.' Susanne: 'Gelukkig zijn de brieven van sint nog wel leesbaar. Daarin be- spreekt hij alle gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Vorig jaar schreef sint aan Marijn en Vera dat ze mis- schien een broertje of zusje zouden krijgen.' Vera: 'Misschien moeten wij sinter- klaas dit jaar een brief schrijven om te laten weten dat er iemand is bij- gekomen en dat hij meer pakjes mee moet nemen.' Marijn: 'Eerst klopt sinterklaas hard op het raam en dan laat hij de ca- deautjes achter in onze wasmand. Ik ben een keer de straat in gerend om te kijken of ik hem nog zag. Maar hij is altijd zo snel weg.' Susanne: 'Bij de cadeautjes stopt sint 00k een gedicht, met daarin uitleg over alle pakjes die hij meebrengt. Maar voordat we beginnen met uit- pakken, eten we samen. Altijd in het gezelschap van familie of vrienden. Vaak bereid ik een koud buffet met allerlei salades en versgebakken brood. Soms maak ik met de kinde- ren 00k het strooigoed zelf: borst- plaat en pepernoten.' Leuk om in de sinterklaasstemming te komen bij het ontbijt: knutseleierdopjes. Maak van karton kleine mijtertjes of pietpetjes. Mijtertje: knip een reepje uit karton en plak de uiteinden aan elkaar zodat er een cirkeltje ontstaat. Knip twee driehoekjes in de vorm van een mijtjer uit rood karton en plak die op het reepje karton. Teken er met goudstift of wit potlood een kruisje op. Pietenpetje: maak een cirkeltje uit karton zoals hierboven. Plak een klein, kleurig stukje crepepapier en bevestig dat rondom aan het reepje karton. Mooi klein veertje erop en klaar is het pieten petje voor op het ei. **<r

Allerhande | 2004 | | pagina 29