't Avondje van de uit Suriname af komstige familie Cena Bisschopswijn Vis masala met roodbaarsfilet Radjin Cena (35) Sjarla Ramlal (32), Vivek (3) en Angira (2) Traditionele bisschopswijn is heerlijk kruidig en niet moeilijk te maken. Was 1 citroen en 1 sinaasappel goed, steek in elke vrucht 1 stokje kaneel en 5 kruidnagels. Schenk in een grote pan 1 fles rode wijn en voeg 10 eetlepels suiker en vruchten toe. Verwarm op laag vuur en laat ongeveer een halfuur trekken (niet laten koken). Verwijder citroen en sinaasappel. Schenk in glazen en rasp er nootmuskaat over. Ceen zin om het zeif te maken? Albert Heijn heeft 00k kant-en-klare bisschopswijn in het assortment. Radjin: 'Mijn eerste kennismaking met het sinterklaasfeest was op de lagere school in Suriname. In de klas werd het verhaal verteld van de goedheilig man die ieder jaar langs- komt om lieve kinderen te belonen en ondeugende te straffen. Iedereen mocht dan zijn schoen zetten: in plaats van een peen deden wij er wat gras en een aardappel in.' Sjarla: 'Nu zetten Vivek en Angira 00k hun schoen. Maar het sinter klaasfeest draait bij ons niet om het krijgen van cadeautjes, maar om de gezeliigheid: samen zingen en eten. Net zoals bij het Hindoestaanse lichtjesfeest Divali, dat wij ieder jaar in november vieren. Op pakjesavond komen mijn twee zussen en haar kinderen. De tafel staat dan vol met traditioneel Surinaams-Hindoestaanse gerechten als bara (hartige koekjes) en telo (gefrituurde cassave): hapjes die bij iedere feestelijke gelegenheid worden gegeten, dus 00k bij een Nederlands feest als sinterklaas. Pe- pemoten en speculaas ontbreken na- tuurlijk niet. Na het eten mogen de kinderen hun cadeautje uitpakken. Radjin: 'Pakjesavond is voor mij ei- genlijk nog vrij nieuw, omdat sinter klaas pas begin jaren zeventig in Su riname bekend werd en mijn ouders zijn komst niet vierden. Pas nu ik zelf kinderen heb, is het voor mij echt een feestdag.'

Allerhande | 2004 | | pagina 25