Alle takjes, blaadjes en slechte druiven worden handmatig uit de oogst gevist Diamant 9 9 Toast met gerookte ribeye en avocado Bij Albert Heijn vindt u zes Norton-wijnen in het assortment: de witte wijnen - de Torrontes en de Sauvignon Blanc - en vier rode wijnen: de Malbec, de Cabernet, de Merlot en de Privada. wordt bijna overdreven voor- zichtig in witte twintig-kilobak- jes met Norton-logo gelegd. Aandacht is er ook bij het handmatig selecteren, waarbij secuur takjes, blaadjes en slechte druiven uit de oogst worden gevist. De druiven wor den zorgvuldig geperst, waarbij zelfs het pompen van de sap- pen en druivenschillen onder gecontroleerde omstandighe- den plaatsvindt. De productie van de wijn is precisiewerk. In de kolossale opslagruimten van het wijnbe- drijf bekruipt je heel even de gedachte dat hier sprake is van massaproductie, maar niets is minder waar. Goede wijn dankt uiteindelijk zijn ziel aan de smaak, de intelligentie en de keuzes van de wijnmaker. De modernste techniek, de auto- matisering: ze blijven onderge- schikt aan ambachtelijke zaken. 'De sleutel ligt voor een belang- rijk deel in de temperatuur- controle in de verschillende fasen,' legt Michael uit. 'Als je de temperatuur niet zorgvuldig op het gewenste niveau houdt, verliest de wijn z'n fruit, feite- lijk de diamant die je in de wijn naar boven wilt halen.' En die diamant, de liefde en de bele- ving, wordt tegenwoordig tot ver buiten Argentinie herkend, want Norton-wijn wordt in- middels in twintig landen ge- dronken. C» NoktcN NcrtcN NortcN

Allerhande | 2004 | | pagina 124