Mieke (51), Igna (47) Aart heeft Aart (60) Eerst proeven en dan zelf proberen' eens over alternatieve ^dienten. Mieke: 'We gaan altijd even bij Aart kijken en proeven. Hij doet het erg leuk en zorgt elke keer weer voor iets nieuws. Ik ben gek op vlees, een maaltijd is niet com- pleet zonder. Ik had nooit een vegetarische schotel ge- maakt als Aart daar niet eens mee was gekomen. Hij heeft 00k eens de bereiding van tagliatelle met gegrilde zalm laten zien. Heerlijk, dat maak ik heel graag.' Igna: 'Zalm? Daar hoef ik thuis echt niet mee aan te komen. Onze kinderen wonen nog bij ons en hebben liever macaroni, het liefst zonder groenten. Toch brengt Aart mij wel eens op een idee voor iets nieuws. De broccolischotel is bijvoorbeeld wel een succesnummer. Zelf vind ik het recept voor tilapiafilet erg lekker. Meestal bekijk ik wat ze thuis niet lusten en laat ik dat ingredient gewoon weg uit het recept. Of ik vervang het door iets anders. Aart geeft altijd handige tips.' Mieke: 'We komen hier bijna iedere dag voor bood- schappen. Aart kenden we al voordat hij hier ging koken, van het koor. Onze mannen zingen elke week met Aart, we maken dan ook altijd even een praatje.' 'Deze keer kook ik volkorenpasta met aubergine, zachte tomatensaus en mozzarella. Ik zorg dat alle in- gredienten om mij heen staan, zodat klanten direct kunnen zien wat er allemaal in gaat. Het leuke is dat ik zo mensen op een idee breng voor het avondeten. Ik kook namelijk altijd een hoofdgerecht van zo'n recept- kaartje. Iedereen kan zien dat het helemaal niet zo in- gewikkeld is. En als ze het gerecht eenmaal hebben ge- proefd, gaan ze het vaak zelf eens proberen. Ik krijg de recepten altijd van tevoren door, zodat ik het nieuwe recept thuis kan uitproberen. Ik geef klanten mformatie en adviseer wel Veel recepten met vlees kun je ook makkelijk vegetarisch maken of met vis bereiden. Ik ben in het koken gerold toen ik nog een eigen groente- winkel had. Daarvoor bereidde ik zelf verse salades en maaltijden. Vervolgens is het uitgegroeid tot een echte hobby. Thuis maak ik het liefst hartige taarten met paddestoelen of asperges.' AllerHande 13-2004 87

Allerhande | 2004 | | pagina 99