allerliefste' 'Een nieuw seizoen is altijd fijn: nieuwe producten brengen nieuwe ideeen' Doppen en dubbeldoppen bot op de kaart zet, moeten mijn gasten dat tot in de perfectie proeven.' 'Ik houd van koken met de seizoenen. Ik ben altijd weer blij als de periode van het lamsvlees aanbreekt. Maar er is ook op- luchting als de tijd van de tuinbonen - doppen en dubbeldoppen! - voorbij is. Misschien is het najaar wel mijn favoriete seizoen. Ik houd erg van wild en ben dol op paddestoelen. In de paddestoelentijd fiets ik door de bossen om zelf te zoeken. Dat mag eigenlijk niet, maar ik kan het niet laten. Ik ben een groot natuurliefheb- ber en doe niets liever dan eekhoorntjes- brood en cantharellen zoeken. Als je die op de grill legt en daarna besprenkelt met olijfolie, zeezout en wat parmezaanse- kaaskrullen, weet je niet wat je proeft. Denk nu niet dat ik elke dag met een mand het bos in ga, maar er is wel veel moois te vinden. Van vlier- en bosbessen maak ik ijs en de bloemen van de vlierbes kun je ook eten. Maar over het algemeen betrek ik mijn ingredienten gewoon van mijn le- veranciers. En die mogen alleen het aller- mooiste leveren. Want van een net-niet- verse vis, kan ook ik niets lekkers maken. Sterker nog: die komt er niet in.' C» 'De ouderwetse gehaktmolen is een van mijn favo riete keukenapparaten. Mooi toch, dat gietijzer? We draaien er ter plekke de lekkerste tartaar van ossen haas van. Heerlijk met een gepocheerd eitje.' 'We maken alles zelf. Dit schaaltje met lekkers Het Koetshuis in Bennekom: midden in de serveren we standaard bij de koffie na het diner bossen aan de Veluwezoom. In de zomer is of lunch: huisgemaakte bonbons, creme brulee het fantastisch buiten lunchen en dineren. van vanille en granite van watermeloen.' e AllerHande 13-2004 75

Allerhande | 2004 | | pagina 87