Om te oogsten wordt er hard aan de boom geschud, de rijpe pruimen vallen vanzelf op de grond Met roomkaas gevulde vijgen Doe de vijgen even in de magnetron en ze krijgen hun oorspronkelijke volume terug Veelzijdig Lekker en gezond een combinatie van gedroogde pruimen, abrikozen, vijgen en peren. Gedroogde zuidvruchten zijn rijker en zoeter van smaak dan vers fruit, omdat ze minder vocht bevatten en daardoor ge- concentreerder zijn. Ze zijn heerlijk om diverse zoete lekkernijen mee te bereiden. Denk bijvoorbeeld aan muffins, muesli of noten- of appelge- bak. Maar zuidvruchten passen ook uitstekend in een saus bij wild en zijn erg lekker als vul- ling van een varkensrollade, in een kipstoofschotel of door een witlofsalade. De zuidvruchten van Albert Heijn kunt u op de gedroogde appeltjes na alle- maal zonder te wellen verwer- ken in gerechten. Maar ze zijn ook lekker als tussendoortje. Spoel rozijnen en krenten voor gebruik wel even af met lauw- warm water. Alle gedroogde zuidvruchten zitten in handige hersluitbare zakjes. Daardoor kunt u ze ge- makkelijk maandenlang, som- mige zelfs wel een jaar, bewa- ren - op een koele en donkere plaats. Na verloop van tijd kan er op de vruchten een wit laagje ontstaan. Dit is een sui- kerlaagje en dus geen bederf. Het heeft ook geen invloed op de smaak. Alleen het mooiste en sap- pigste fruit van de aller- beste kwaliteit vormt de basis van de gedroogde zuidvruch ten. Gedroogde zuidvruchten zijn niet alleen lekker, ze zijn ook gezond. Zuidvruchten be vatten veel koolhydraten en geen of zeer weinig vet. Boven- dien bevatten deze vruchten diverse mineralen en veel voe- dingsvezels. C AllerHande 13-2004 67

Allerhande | 2004 | | pagina 79