Rijk van smaak, boordevol gezonde voedingsstoffen en tal van verrukkelijke culinaire toepassingen. Dat zijn de kenmerken van de vele varianten gedroogde zuidvruchten van Albert Heijn. Ideaal om in huis te hebben, want van gedroogde zuid vruchten kun je op ieder moment van de dag genieten. Drogen In de zon gedroogde snoepjes van moeder natuur blijven populair. Om uit de hand te eten, maar ook vanwege alle toepassingen in de keuken Zongedroogd FRUIT Gedroogde zuidvruchten is de naam voor gedroogd fruit dat hoofdzakelijk uit zui- delijke landen komt, zoals Tur- kije, Israel, Tunesie en Zuid- Frankrijk. Het drogen van fruit is waarschijnlijk de oudste con- serveringsmethode die bestaat. Vroeger was dit houdbaar maken van fruit noodzakelijk om in perioden dat er weinig fruit was, toch fruit te kunnen eten. Met de moderne bewaar- technieken en transportmoge- lijkheden is drogen niet meer nodig. Vers fruit is tegenwoor- dig immers het hele jaar door verkrijgbaar. Toch blijven de in de zon of in ovens gedroogde snoepjes van moeder natuur populair. Om zo uit de hand te eten, maar ook vanwege alle verleidelijke toepassingen in de keuken. De reden is simpel: de lekkere en natuurlijke smaak. Het assortiment gedroogde zuidvruchten is groot. Krenten zijn gedroogde blauwe druiven druiven. Men gebruikt hiervoor zeer zoete druivenrassen die weinig of geen pitjes bevatten. Voor het maken van gedroogde appeltjes worden de appels eerst gesorteerd, geschild en van de klokhuizen ontdaan. Vervolgens worden de appels in zonder pitjes. De naam is te danken aan de Griekse plaats Corinthe waar de krenten oor- spronkelijk vandaan komen. Zowel de blanke als de donkere rozijnen zijn, hoewel vaak an- ders gedacht, gedroogde witte partjes gesneden en gedroogd. Er zijn acht tot tien kilo appels nodig voor het maken van een kilo gedroogde appeltjes. Voor een kilo gedroogde abri- kozen zijn zo'n drieenhalve tot vierenhalve kilo abrikozen nodig. Hiervoor worden zeer zoete Turkse abrikozen ge bruikt. Deze abrikoos wordt traditioneel met de hand ge- plukt en in de zon gedroogd. Verse vijgen zijn heel kort ver krijgbaar. Logisch dus dat men ze al van oudsher droogt. De op traditionele wijze in de zon ge droogde vijgen van Albert Heijn komen uit Turkije. Daar hebben ze voldoende zon opgedaan om superzoet te worden. De dadelpalmen uit diverse zui- delijke landen, zoals Tunesie, Is rael en Algerije leveren de da- dels om te drogen. Dadels hebben een harde schil die met waterdamp zacht en glanzend wordt gemaakt. Tuttifrutti, Italiaans voor 'alle vruchten', is de naam voor ►- 64 AllerHande 13-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 76