Ontdek en experimenteer met het veelzijdige appelassortiment: van friszuur tot zoet, van zacht tot knapperig DE APPELSOORTEN BIJ ALBERT HEIJN: Jonagold Golden Delicious Cox's Orange Elstar Granny Smith Honey Crunch Fuji Braeburn Rode Goudrenet Royal Gala Crote, groengele appel met rode bios. De Jonagold is vooral geschikt als hand- en moesappel (niet als stoofappel). De Jonagold is afkomstig uit Nederland en Belgie. De appels hebben roomwit, stevig vruchtvlees en zijn lichtzoet van smaak. Alleen los verkrijgbaar. Cele appel van Hollandse of Franse afkomst, soms met een lichtrose bios. De grote appel heeft een gespikkelde, gladde schil. De ap pels zijn zachtzuur tot zoet van smaak. De Golden Delicious wordt met name als hand- appel gegeten, maar is ook lekker in gebak en fruitsalades. Los en op schaal verkrijg baar. Kleine groene appel met oranjerode bios en strepen. Cox's Orange appels hebben een bijzonder aromatische smaak. De appels met het wat zachtere vruchtvlees zijn lekker fris als tussendoortje, maar ook prima ge schikt voor verwerking tot appelmoes. Los verkrijgbaar. Veruit de populairste appel van Nederland. De Elstar is een kruising tussen twee appel- rassen: de Ingrid Marie en de Golden Delici ous. De appel met de rode bios komt van September tot en met juni van Nederlandse boomgaarden. De Elstar wordt vooral ge- bruikt als handappel maar kan ook prima verwerkt worden in moes, gebak en fruitsa lades. Ook biologisch verkrijgbaar. Los, op schaal en in 1,5 kilozakken verkrijgbaar. Deze grote, felgroene appel is het hele jaar verkrijgbaar. De appel is zuur van smaak en zeer sappig. Het witte vruchtvlees is hard en knapperig. Granny Smith-appels worden vaak uit de hand gegeten, maar ook als in gredient verwerkt in veel warme en koude gerechten. Los, op schaal en in 1,5-kilozak- ken verkrijgbaar. Grote rode appel met zoete en aromatische smaak. Het vruchtvlees is roomwit en zeer sappig. De Honey Crunch is heel geschikt als handappel. Alleen verkrijgbaar op schaal. Deze zoete appel heeft wit, sappig vrucht vlees. De Fuji appel is met name geschikt als tussendoortje, maar kan ook in warme gerechten worden verwerkt. De appel is her- kenbaar aan de groenige schil met rode blossen. Los en op schaal verkrijgbaar. Zoete, aromatische appel met een mooie rode bios. De appel heeft stevig en toch sappig vruchtvlees en een knapperige 'bite'. De Braeburn is het hele jaar verkrijgbaar. De Braeburn is met name geschikt als handap pel. Los, op schaal en in 1,5 kilozakken ver krijgbaar. Een grote groengele, niet-glanzende appel met een flinke rode, soms ook bruine bios. De appel heeft een zure smaak en stevig vruchtvlees. De Goudrenet is zeer geschikt om moes en sap van te maken en om te ver- werken in warm gebak. Maar ook als hand appel wordt hij gewaardeerd, vanwege z'n frisse smaak. Afkomstig van September tot maart uit Nederland. Los verkrijgbaar. Een volrode appel die nog niet zo bekend is in Nederland. Het vruchtvlees is stevig en knapperig, de smaak zachtzoet. De appel wordt vooral uit de hand gegeten. De kleine appel met gestreepte bios is lekker uit de hand als fris tussendoortje, maar doet het ook goed in zowel warme als koude gerech ten. Los verkrijgbaar. 56 AllerHande 13-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 68