Wijnen uit Spanje op het oog? Bestel ze op www.ah.nl/albert en laat ze bezorgen! 5.99 Ribera betekent oever. Duero is de naam van de rivier die meer westwaarts, in Portugal, Douro wordt genoemd. Op de extreem steile oevers van de Duero groeien de druiven voor donkerrode, krachtige, elegante wijnen. Dankzij enkele bodega's die in dit gebied zeldzaam lekkere maar ook peper- dure topwijnen produceren, is Ribera del Duero als gebied wereldwijd bekend. Coed voorbeeld doet goed volgen en meer wijnmakers trokken naar deze streek die ideale om- standigheden biedt om fijne wijnen in de unieke modern- Spaanse stijl te maken. Tegenwoordig komen er ook betaal- bare wijnen boordevol fruit vandaan, zoals de Vina del Frade. Vina del Frade roble DO Ribera del Duero In deze middelzware, zachte wijn wordt het frisse, bessenachtige fruit aangevuld met exotische aroma's van kokosnoot en oosterse specerijen. Deze soepele wijn met body kan zowel in zijn eentje als aan tafel worden ge- dronken. Lekker bij lamsbout met gebakken groente, eendenborst, gevulde kip en kalkoen, paella en I pittig belegen kaas met een romige p HQ structuur WIJNCATEGORIE 8 Vina del Frade crianza DO Ribera del Duero In de Vina del Frade crianza, een wijn gemaakt van de tempranillo- druif, is de rijping op vaten van nieuw Amerikaans eikenhout niet te missen. Vanille, kokos, mokka, koffie en heel veel sappig, jamachtig fruit komen er in voor. Dit is een dinerwijn voor mensen idie van veel smaak hou- den. Een aanrader bij gestoofd lamsvlees, goulash, hazenpeper, k kalkoen gevuld met kruidig gehakt en VUiA&IMl oude kaas. WIJNCATEGORIE 9 AllerHande 13-2004119

Allerhande | 2004 | | pagina 131