Toro iMPi Kruidi^e wiinen uit 4.69 6.99 Toro is geen nieuwe streek, de wijnbouw bestaat er al zeker acht- honderd jaar, maar de officieie erkenning als DO Toro kreeg het pas in 1987. Toro ligt ten noordwesten van Madrid, niet ver van de Ri- bera del Duero. Ook hier is de natuur ongerept en ruig. De meest ge- bruikte druivensoort voor Toro-wijnen is de tinta de toro, een regio nal variant van de tempranillo. De druif voelt zich thuis in dit gebied met z'n extreem hoge zomertemperatuur. De tinta de toro heeft in de loop der eeuwen unieke, lokale eigenschappen ontwikkeld die hem toch echt anders maken dan de tempranillo. Omdat de tinta de toro uitstekende wijnen geeft, wordt de druif nu ook buiten Toro aange- plant. Torowijnen zijn behalve fruitig opvallend kruidig. Moralinos Tinto De Moralinos zonder vatrijping is zacht en tegelijkertijd krachtig. Hij heeft een uitgesproken frui- tige, verfrissende smaak. Dat frisse komt nog beter naar voren als de wijn aan de koele kant wordt geserveerd, op zo'n 15 °C. Schenk'm als borrelwijn, bij tapas en bij eenvoudige pasta's met gehakt en tomaat, schnitzel, kipfilet en jong- belegen tuinkruidenjkaas. WIJNCATEGORIE 7 Moralinos Roble In de 'gewone' Moralinos draait alles om het fruit, in de roble valt de kruidigheid meteen op. De geur en smaak doen denken aan zoete specerijen die in taai-taai en speculaas worden verwerkt. Zo'n wijn past bij malse vleesge- rechten met ui en knoflook waarin ook dat zoetje zit. Denk aan hachee met rodekool, konijn met pruimen, lamsvlees met tijm en gestoofde sjalotjes. Ook bij pate en kaas met compote doet hij het goed. WIJNCATEGORIE 8 AllerHande 13-2004 117

Allerhande | 2004 | | pagina 129