Albert Heijn verkoopt kant-en-klare slagroomsoesjes, koelvers of uit de diepvries Vormen Hartig gevuld Zoet gevuld AllerHande 13-2004 101 Eenhapssoesjes zijn ideaal met een hartige vulling, als hapje bij de borrel. Wat grotere soezen zijn lekker bij de koffie, en zo'n enorme moorkop is echt een ge- bakje. Langwerpige soezen, die 'eclairs' heten, zijn ook gebakjes Vaak zijn die gevuld met een bananencreme. Minisoesjes (van i theelepel soezendeeg) zijn een leuke garnituur voor in de soep, Meng dan eventueel wat ge- raspte kaas, zeer fijn gesneden ham of verse kruiden door het soezendeeg. Idee voor een kinderfeestje: bak soezen in de vorm van de leeftijd van de jarige en versier ze met kaarsjes en glazuur. Kleine soesjes bij de borrel zijn weer eens wat anders dan een toastje Vul ze bijvoorbeeld met pate of met zelfgemaakte of kant-en-klare salades, zoals eier-, asperge-, tonijn- of zalm- salade. In de jaren zeventig was een vulling van zachte roomboter met geraspte pittige kaas of heel fijn gesneden ham erg populair. Eigen- tijdser is het om soesjes te vullen met zachte geitenkaas met honing en tijm of met zon- gedroogde tomaatjes. Roomkaas doet het ook goed als vulling. Meng er fijngeknipte bieslook of dille door en wat fijngesneden gerookte zalm of paling. Of maak een pittige mousse van roomkaas, makreel en een beetje sambal. Simpelweg met slagroom gevuld komt zo'n bros en luchtig soesje helemaal tot zijn recht. Roer er voor meer smaak eens vanillemerg door, of een scheutje likeur. Of meng de slagroom met gepureerd of in kleine stukjes gesneden zacht fruit. Neem bijvoorbeeld aardbeien, frambozen of bramen. Ook lekker is vanillekwark of mascarpone met fijnge- prakte banaan. Behalve als gebak zijn kleine soesjes ook verrukkelijk als dessert. Klassiek zijn de 'profiterolles', soesjes met vanille- roomijs en warme chocoladesaus, maar experimenteer gerust met andere sausjes en andere smaken ijs.

Allerhande | 2004 | | pagina 113