Stap-vcw-stap Een leuke bezigheid voor op een druilerige zaterdag. Soezen bakken is helemaal niet moeilijk en hartstikke leuk voor kinderen. En de vulling? Die is zowel hartig als zoet erg lekker. Kindertip SOEZEN BAKKEN 0 Bloem boven kom zeven. Boterin stukken snijden. Oven voorverwarmen op 200 °C. In sauspan of pan met dikke bodem 150 ml water met boterblokjes en mespunt zout aan de kook brengen. Q Als botergesmolten is, bloem in- eens toevoegen en met houten lepel blijven roeren (klontjes bloem tegen wand van pan loswrijven) tot deeg als balvan bodem loslaat. 2 Pan van vuur nemen en deeg iets laten afkoelen. Eieren met mixer of garde een voor een door deeg kloppen, tot deeg stevig en glanzend is. Kinderen zijn gek op soesjes. En met een beetje hulp kunnen ze die 00k heel goed zelf maken. Zo'n stapel zelfgebakken soesjes is echt iets om trots op te zijn. Een spuitzak is voor kleine kinderhanden lastig te hanteren; zo'n stevige plastic slagroomspuit is veel makkelijker. Maar met een natgemaakte lepel bergjes soezendeeg op de bakplaat scheppen gaat 00k prima. Voor grotere soezen kun je een ingevette muffinvorm gebruiken; vul de holtes voor de helft met soezendeeg. Q Bakplaat met bakpapier bekleden of dik met boter invetten. Spuitmondje met glad, rond spuitgat in spuitzak doen en deeg in spuitzak scheppen. Op enige afstand van elkaar (soezendeeg neemt tijdens bakken in omvangtoe) naar keuze grote of kleine bergjes deeg op bakplaat spuiten. Bakplaat in midden van oven schuiven en soezen in 10-15 min. (klein formaat) of 20-30 min. (gra ter formaat) iichtbruin en gaar bakken. Tijdens bakken oven niet openen, om inzakken te voorkomen. Soezen zijn gaar als ze licht en luchtig aanvoelen en ge- makkelijk loslaten van bakplaat. Oven uitschakelen, deur op kier zetten en soe zen 10 min. laten afkoelen. Soezen van bakplaat pakken en op rooster verder laten afkoelen. AllerHande 13-2004 99

Allerhande | 2004 | | pagina 111