'Ik zet mijn gasten gerechten voor waar ik zelf gelukkig van zou worden' Uit de losse pols 'Wie bij ons vlees eet, krijgt zo'n prachtig Languiole mes naast het bord. Goed geslepen zijn het de beste die er zijn. Met een bot mes maak je je vlees kapot.' 'Ik ben zo dol op stekers, dat ik ze in allerlei af- wijkende maten heb laten maken. Ik gebruik ze voor vrijwel elk gerecht.' 'Met een pottenbakker heb ik deze tarbot schaal ontwikkeld. Onderin gaan kruiden, daarop een rekje voor de vis. Tijdens het stomen trekken de geur en de smaak van de kruiden in de vis.' kig van zou worden. Ik onderscheid me graag van anderen. Het liefst zou ik ge- rechten maken waar de twintig mooiste ingredienten in verwerkt zijn. Zodat je van de ene smaaksensatie in de andere rolt. Maar behalve dat het dan onbetaal- baar wordt, zou ik ook drie stappen te ver gaan voor mijn gasten. Ze moeten wel snappen wat er op hun bord ligt. Waar alles om draait is balans. En dat voer ik door tot in het kleinste detail. Het mooiste lamsvlees, de meest verse vis en groen- ten. Daarnaast hoort de kaart natuurlijk in evenwicht te zijn, dus met vlees, vis, ge- vogelte en vegetarische gerechten. De ideeen komen vanzelf, maar soms zijn er periodes dat ik niets nieuws kan be- denken. Dan raak ik bijna in paniek. Maar daarna komt er weer zoveel opborrelen dat ik geen tijd heb om het uit te probe- ren. Aan het eind van de avond, als de gasten aan het nagerecht toe zijn, ga ik met Angelo, die al jaren bij me werkt, uit de losse pols wat experimenteren. Dan passeren alle combinaties de revue en schuiven we met allerlei ingredienten. Zo ontstaan laat op de avond onverwacht mooie dingen.' AllerHande 12-2004 99

Allerhande | 2004 | | pagina 99