OKERS Merel (17) Cynthia (15) eters 'Het is ontzettend heet zo dicht bij het vuur. Het rookt 00k een beetje omdat het hout nog vochtig is. Maar het bakken gaat prima. Bij de scouts leer je een goed vuur te maken. Om gezellig rond het vuur te zitten, is een tipi-vuur het beste. Dan zet je de houtjes tegen elkaar in een punt naar het midden. Vandaag hebben we een A-vormig vuur gemaakt, omdat dat beter past onder het rooster waarop de koekenpannen staan. Voor op de pannenkoeken hebben we kaasblokjes, spek en appel. Tijdens kamp bedenken we iedere dag een landenthema. Vandaag is het een 'Wij Verkopen Franse dag, gisteren was het een Schotse dag en hebben we Highland geen koekjes' Games gehouden. Vooral grappig was het om met houten palen te gooien. We hadden zelfs echte kilts aan en er was zelfgebak- ken short bread (Schotse zandkoekjes, red.) voor de high tea. Als mensen horen dat ik aan scouting doe, denken ze vaak dat we allemaal oubollige dingen doen en koekjes verkopen. Dat is nou echt onzin. We zijn een vriendinnenclub, het is voor de gezelligheid.' 'Vandaag hebben we Franse dag, dus eten we ook Frans. Alhoewel, we hebben geen wijn. Maar de pan nenkoeken heten vanavond wel crepes. En voor het toetje hebben we ook iets Frans bedacht. Vanmiddag hebben we boven een vuur stokbrood gebakken. Bij de scouts nemen we dat heel letterlijk: brood op een stok. Aan het begin van de kampeerweek mogen we een ding aangeven dat 'OnS StOkbtOOd? we niet lusten. Ik lust niet veel, maar chih con came vind ik het BlOOd Op een Stok' ergst. Wat we overdag doen beden ken we zelf, meestal in groepjes van twee. Vanmiddag hebben we T-shirts gemaakt en beschilderd, morgen gaan we een stuk fietsen of misschien zwemmen. Er zijn twee begeleidsters mee, die doen gewoon met ons mee. Soms zie je het verschil niet eens. Bij jon- gere scouts is er natuurlijk wat meer leiding. Ons offi- ciele uniform hebben we heus niet altijd aan. Er zitten nog wel allemaal insignes op die je kunt verdienen door dingen te leren. Maar je blijft vrij om te doen wat je wilt.' AllerHande 12-2004 89

Allerhande | 2004 | | pagina 89