Prei is zowel gekookt als gestoofd erg lekker en heel fijn gesneden kan prei ook prima in salades worden gebruikt Over prei Omelet met prei en garnalen Ook heerlijk als koude snack tussendoor Schoonmaken van prei 78 AllerHande 12-2004 Van prei is bekend dat de groente al werd gegeten door de Egyptenaren, Grieken en Romeinen. Oorspronkelijk komt de stengelgroente uit het Middellandse-Zeegebied. maar prei wordt inmiddels ook in Nederland geteeld, met name in het zuiden. Er is zomerprei en winterprei. Zomerprei heeft een korte witte schacht en een geel- groen blad. Krachtiger van smaak is de winterprei. Deze is tevens dikker en stugger en heeft een lange witte schacht. Net als knoflook behoort prei tot de uiachtigen. Hoe prei het beste schoonge- maakt kan worden, hangt af van het recept. Het harde, donker- groene loot heeft Albert Heijn al voor u van de prei gesneden. Al- leen de worteltjes aan de onder- kant en het stugge buitenste blad moeten nog verwijderd worden. Ringetjes prei kunnen het makkelijkst eerst gesneden worden, en dan in een zeef of vergiet goed afgespoeld. Zit er veel zand in de prei (te zien aan donkere schaduwen in het witte deel van de prei), haal de ringe tjes dan voor het spoelen uit el- kaar. Snijd voor fijne reepjes prei de Stengel in de lengte door en spoel het zand onder de kraan tussen de bladen uit. Snijd de prei vervolgens fijn. Maak in prei die heel of in grote stukken verwerkt wordt een in- keping over de lengte, zodat het zand onder de kraan kan worden weggespoeld zonder de vorm van de prei aan te tasten.

Allerhande | 2004 | | pagina 78