Bijzondere wijnen I Veel wijnen van De Albert Heijn Wijnmarkt op het oog? Bestel ze op www.ah.nl/albert en laat ze bezorgen! van historische landgoederen Leopard's Leap: paradepaard van de Ruperts De Kaapse magnaat Johan Rupert besloot jaren geleden naast al zijn internationale handelsactiviteiten ook in wijn te gaan. Samen met zijn familie investeerde hij in goed gelegen wijnlandgoederen met als doel topwijnen op de markt te brengen. De huizen La Motte en L'Ormarins werden in de historische, Hol- lands-Kaapse koloniale stijl gerenoveerd. De helderwitte huizen van de Rupert-famiiie iiggen in Franschhoek. Hun druiven groeien in nagenoeg alle Zuid-Afrikaanse wijngebieden met uiteenlo- pende klimaten. Het fruit ontwikkelt daardoor verschillende ei- genschappen die elkaar mooi aanvullen. Zo hebben druiven uit een koel klimaat meer frisse zuren, en die uit een warmere streek meer suiker. Samen met de familie Rothschild uit Bordeaux creeerden de Ruperts een prestigieuze wijn die de naam Rupert Rothschild draagt. Leopard's Leap Lookout 2003 De Lookout is een toegankelijke, soepele wijn gemaakt van zeven verschillende druivensoorten waaronder de Noord-ltaliaanse nebbiolo. Doordat de wijn korte tijd op hout heeft gele- H gen, komt hij zacht en I vanilieachtig over. Lekker om zote drinken en om bij pasta's met vleessaus, chili I con came en een smeui'ge stamppot te schenken. WIJNCATEGORIE 8 Leopard's Leap SSmillon/Chardonnay 2004 De sgmillon geeft deze wijn de intense geur en smaak van ge- droogde abrikoos, kruisbessen en honing. Chardonnay zorgt er- voor dat de wijn rond en romig aanvoelt. Dit is een iprima aperitief- en feestwijn. Ook lekker bij een salade met garna- len en olijvenbrood metkaas. WIJNCATEGORIE 2 Leopard's Leap Cabernet/Merlot 2003 Deze voile, houtgerijpte wijn komt kruidig en krachtig over. Zo'n wijn past bij pittige vleesge- rechten als goulash, jachtschotel en gestoofd konijn met een vleug kruidnagel. WIJNCATEGORIE 9 Enkele jaren geleden ontstond bij Antonij Rupert het plan om naast de exdusieve Rupert-wijnen ook een minder dure wijn van gegarandeerd goede kwaliteit te maken. Het werd Leopard's Leap. Het fruit voor de Leopard's Leap wordt, met het oog op de kwaliteit en de stijl van de wijnen, zorgvuldig geselecteerd. Met alle ervaring en kennis die de Ruperts in huis hebben, ontstond er een serie verrukkelijke en betaalbare wijnen. AllerHande 12-2004 63

Allerhande | 2004 | | pagina 63