Neil Ellis 51 51 r Inglewood 99 99 Wijnen uit Zuid-Afrika zijn populair in Ne- derland. Vanwege de makkelijke stijl en goede kwaliteit voor een prettige prijs. Maar de moderne Zuid-Afrikaanse produ- centen laten zien dat ze ook eigenzinnige kwaiiteitswijnen met karakter kunnen maken. En de prijs blijft heel verleidelijk. Zuid-Afrika vestigde zijn naam als land van lekkere, goede wijnen voor weinig geld. Waar de wijn precies vandaan kwam, was toen van minder belang. Tegen- woordig weten de wijnmakers veel meer over de moge- lijkheden die hun land biedt en hebben ze zelf een dui- delijk idee hoe zij die willen benutten. Afgelopen voorjaar, op de grote wijnbeurs in Kaapstad, presenteer- den diverse wijnhuizen hun nieuwe aanwinsten. En veel ervan bleken unieke wijnen met persoonlijkheid. Een van de grote wijnmakers in Zuid-Afrika is Neil Ellis. Zijn bedrijf en een deel van zijn wijngaarden liggen tussen de bergen in Jonckershoek, buurgebied van Stellenbosch. Neil Ellis zoekt voor elke druif en wijn een specifieke bodem. Ellis: 'Wijn maken betekent heel goed nadenken. Ais chemicus baseer ik me op feiten. Klimaat en samenstelling van de bodem zijn ge- gevens. Zij bepalen in feite welke druiven er voor welk type wijn kunnen groeien. Hier in Jonckershoek kan ik prachtige chardon- nays en cabernet sauvignons maken. De Inglewoods zijn daar voorbeelden van. Om een goede sauvignon blanc neer te zetten zal ik ergens anders naartoe moeten. Die druif vereist andere grond en een koeler klimaat. Onze sauvignondruiven groeien dan ook honderden kilometers verderop.' Inglewood Sauvignon Blanc 2003 Kruisbessen, asperges, passie- vrucht, vers gemaaid gras: alle aroma's van een Zuid-Afrikaanse sauvignon blanc stuiven het glas uit. Deze droge witte I wijn met zijn subtiel exotische smaak is een verfrissend, eetlustop- wekkend aperitief dat ook heel goed bij lichte (visjvoorafjes I kan worden ge- schonken. Inglewood Cabernet Sauvignon 2003 Zoet rijp fruit en frisse bes- senachtige aroma's houden elkaar mooi in evenwicht. Deze vlezige, zachte wijn met body isluit lekker aan bij stoofschotels met var- kens- of lamsvlees, moussaka, wildge- k rechten met saus en I belegen kaas. WIJNCATEGORIE 8 6*99 WIJNCATEGORIE 2 $<99 60 AllerHande 12-2004 Zuid-Afrika

Allerhande | 2004 | | pagina 60