Chardonnay... Verder in dit nummer: Het vond plaats in Maastricht. Manlief had me uitgenodigd voor een lang weekend, waarbij lekker eten de boven- toon zou voeren. Nou, en dan ben je in Maastricht aan het goede adres. Opgetogen gingen we op pad en na een lange dag shoppen, terrasjes en uitge- breid genieten van die prachtige stad, gingen we ons mooi maken voor een avondje uit. io Winkelnieuws Nieuwe producten en interes- sante wetenswaardigheden. 72 Shopping Accessoires en attributen die de wijn tot een perfecte partner aan tafel maken. 76 Koken met prei De dagen worden korter en de groente die geassocieerd wordt met wat koudere dagen komt weer in zicht: prei. Vier overheerlijke en verrassende gerechten met prei. 86 Kokers 8c eters Scouts Merel en Cynthia ver- tellen over hun eetgewoontes in de buitenlucht. 92 Lekker snei Zes recepten die binnen 20 minuten op tafei staan en waarmee je voor de dag kunt komen. 98 Passie voor koken Nico Boreas (36) van restau rant Boreas in Heeze vertelt over zijn passie voor eten en koken. En over hoe zijn moe- der hem en zijn acht broers en zussen dagelijks een driegan- genmenu voorschotelde. Begin dit jaar ontving Nico zijn eerste Michelinster. 104 Het AH Huismerk Voor iedereen die kwaliteit belangrijk vindt maar daar- voor niet te veel wil betalen, zijn de producten van het AH Huismerk een goede keuze. Stuk voor stuk zijn ze van A-merk-kwaliteit. 118 Ceitenkaas Lichte gerechten en smakelijke borrelhapjes met zachte gei- tenkaas als basis. 128 De oorsprong: broccoli In guur weer op bezoek bij de leverancier van broccoli in Friesland. 140 Lekker Leven, Lekker Eten in het najaar Het nieuwste boek van Albert Heijn staat helemaal in het teken van gezond leven. Cezonde receptuur en tal van tips die leiden tot een gezonde levensstijl. 146 Lekker voordelig Voordelige recepten voor minder dan 2.50 p.p. 153 Lijfstijl Nieuws en tips op het gebied van lichaamsverzorging. 157 Vraag 8c Antwoord AH Klantenservice geeft ant woord op vragen. 160 Service informatie Nieuws over de diensten van Albert Heijn. 166 Colofon en volgend nummer Wat staat er in de volgende AllerHande? Toen we binnenkwamen in het restau rant bracht de ober ons naar de ge- reserveerde tafel en vergenoegd keken we om ons heen. De omgeving was prachtig en het eten op de kaart beloofde een feestje. Als aperitief namen we een glas witte wijn. Het was een chardonnay. Dat smaakte naar meer. Toen we de gerechten hadden uitge- kozen, vroeg de ober onze wijnkeuze en niet bedacht op de kleine catastrofe die zou volgen vroeg ik: 'Heeft u deze fijne chardonnay 00k in het rood?' Het bleef even stil. Allervriendelijkst legde de ober mij ver- voigens uit, dat de chardonnay een witte druif is en daar alleen witte wijn van gemaakt wordt... Tja, daar zat ik dan, mezelf toch wel even weg wensend. Ik kan er nu smakelijk om lachen en gelukkig is mijn wijnkennis, zeker na het volgen van een leuke cursus, op een iets hoger niveau gekomen. Deze AllerHande staat vol met wetens waardigheden over wijn en dat niet alleen. Ook smaakvolle combinaties van wijn en spijs komen volop aan bod. Zodat er al een keuze voor u is gemaakt en een misser zoals in voorgaande anek- dote u in ieder geval bespaard kan blij- ven! Veel eet- en drinkgenot! Mieke van Laarhoven Hoofdredacteur

Allerhande | 2004 | | pagina 5