Rhone 3! 4? Maak tijdens De Albert Heijn Wijnmarkt kennis met wijnen die niet standaard in het assortiment zitten soepel en stevig 69 99 Tussen Vienne en Avignon liggen de Rhone- wijngaarden. In het noorden worden don- kere, kruidige wijnen van de syrahdruif ge- maakt. De Cotes du Rhone en de Cotes du Rhone Villages komen uit het zuiden van de streek en bestaan meestal uit een druivenmix waarin in eik geval de grenache voorkomt. In het algemeen is een Cotes du Rhone te om- schrijven als een zondoorstoofde, sappige en meestal stevige wijn, maar elke appellation heeft ook zijn eigen specifieke karakter. De ver- schillen hebben vooral te maken met de ter- roirs. Terroir slaat op de bodem waarin de wijn- stok staat en waaruit hij zijn voedingsstoffen haalt, maar er wordt meer mee bedoeld. Terroir betreft niet alleen de samenstelling van de grond, maar ook de ligging van de wijngaard, de precieze weersomstandigheden en de ma- nier waarop de wijnmaker zijn wijn maakt. Voor een Cotes du Rhone mogen - volgens de Franse wijnwet - druiven uit de hele Rhonevallei wor den gebruikt. Voor een Cotes du Rhone Villages moeten de druiven in bepaalde gemeenten groeien. Een 'villages' is net een stapje hoger dan een 'gewone' Cotes du Rhone. Ruim vijftig gemeenten komen in aanmerking voor die Een 'villages' is net een stapje hoger dan een gewone 'Cotes du Rhone' aanduiding. Zestien gemeenten stijgen kwali- tatief weer boven die villages-groep uit. Zij mogen de naam van de gemeente op het etiket vermelden, zoals Valreas en Cairanne. De zuide- lijke Rhone heeft ook een aantal crus: wijnen van goed gelegen wijngaarden uit bepaalde ge meenten. Cigondas, Vacqueyras en Chateau- neuf-du-Pape zijn daar voorbeelden van. Gouden-medaille-wiin Cotes du Rhone Terre de Lumiere 2003 Roerbakspinazie met pesto. ge- bakken champignons, broodje hamburger deze Rhonewijn past bij elke eenvoudlge maaltijd. Ook zonder iets erbij doet de fruitige wijn met body het goed. Jong en niet te warm geserveerd op zijn lekkerst. Cm m WIJNCATEGORIE 8 4^9 Gouden-medaiiie-wijn Valreas Domaine de la Belaise 2003 Cotes du Rhone Villages De zomerse geur van rood zo- merfruit stuift het glas uit. De wijn komtvol, stevig en tegelij- kertijd fris over. Een aanrader bij gegratineerde groenten, lams- bout met munt, kip met dragon -j of schnitzel met salie. WIJNCATEGORIE 8 6^5 Gouden-medaille-wiin Cotes du Rhone Cairanne 2003 Cotes du Rhone Villages Het smeui'ge van rijpe bosbessen en bramen en het kruidige van specerijen maken deze zachte wijn geschikt om zo te drinken. Ook lekker bij gevulde paprika, couscous, sjasiieks en drum sticks. WIJNCATEGORIE 8 CAIRAN Zilveren-medaille-wiin Gigondas Les Hautes Restanques 2003 In deze krachtige Gigondas proef je zondoorstoofd fruit, kren- ten, kruiden en het pittigevan peper. Dit is een wijn voor bij ge- roosterde entrecote met gebakken paprika, gestoofd lamsvlees met knapperige groenten en bij oude schapenkaas. WIJNCATEGORIE Q of 7.99 en 200 Air Miles QGONvJ AllerHande 12-2004 59

Allerhande | 2004 | | pagina 59