m WIJNMARKT WEEK l: Frankrijk Van maandag 4 tot en met zondag 10 oktober I traditie A 99 Saint-Emilion Tour de Capet 2002 Deze zachte Saint-Emilion heeft een voile, zwoele smaak waarin 00k het frisse van rode bessen opvalt. Zo'n wijn is een aanrader bij (gerookte) eendenborstfilet, rosbief met kort gebakken groenten, varkenshaas met paddestoelen en mildbelegen kaas. Margaux Chateau Marquis de Terme 1999 Vierde Grand Cru Classe. Deze grand cru uit de Medoc heeft een intense kleur en is vol, zacht, frurtig en vlezig. Een diner- wijn. Schenk hem bi) rosbief of reebiefstuk met rode-wijnsaus, lamsbout met kruidenjus en gevulde kalkoen met krokant gebakken rauwe ham. I Bewaar een staartje voor bij de belegen Goudsekaas. fHATEAl i*»TS*nr" WIJNCATEGORIE 9 2A#5 of 9.99 en 1000 Air Miles Bordeaux is een uitgestrekte streek die grofweg wordt verdeeld in de linker- en de rechteroever van de rivier de Gironde. Op de linkeroever en met name in de Medoc staan de statige, chique wijnkastelen. Hier liggen gemeen- ten als Margaux en Pauillac waar de beroemdste wijnen van de wereld vandaan komen. Op de gezellige, glooiende rechteroever liggen oude plaatsjes als Saint- Emilion, Bourg en Blaye. De bodem van de linkeroever bestaat grotendeels uit zand, die van de rechteroever uit klei. Op zandgrond gedijt een druivensoort als cabernet sauvignon prima, terwijl meriot zich in de kleigrond beter thuis voelt. In wijnen uit de Medoc komt dan 00k veel cabernet sauvignon voor en Hoewel de Bordeaux een oud gebied met veel tradities is, gaan de wijnmakers zeker met hun tij'd mee Saint-Emilions zijn meer de merlotwijnen. Het gebied is groot en de verschillen tussen de wijnen 00k. Hoewel de Bordeaux een oud gebied met veel tradities is, gaan de wijnmakers zeker met hun tijd mee. De streek koestert zijn wereldbe- roemde bewaarwijnen maar zorgt 00k voor betaalbare, fruitige wijnen die jong op hun lekkerst zijn. Er zijn traditionele en moderne Bordeaux-wijnen, met als basis vooral de meriot of juist de cabernet sauvignon, eenvoudige wijnen en exdusieve grand cru classe-wijnen. Cotes de Bourg Chateau Nodeau 2003 Dat 2003 een zonnig jaar was, proef je goed in deze middel- zware, zwoele rode wijn. Hij is zacht genoeg om zo te drinken en heeft voldoende body om aan tafel te schenken. Hij past bij ge- rechten als pate met een kruidige bessencompote, herfstsalades met (blauwschimmel)- kaas en noten en bij roergebakken kip met broccoli. WIJNCATEGORIE 8 AllerHande 12-2004 57

Allerhande | 2004 | | pagina 57