Languedoc Hoewel we steeds gevarieerder kiezen, drinken we in Nederland vooral Franse wijn. Rhonewijnen zijn populair, de Langue- doc krijgt steeds meer fans en iedereen kiest regelmatig een elegante wijn uit een klassiek gebied als Bordeaux. Voor de AH Wijnmarkt werden uit deze drie gebieden wijnen in diverse prijsklassen geselecteerd. Veel beweging in de Frankriik 56 AllerHande 12-2004 Minervois Domaine les Genets 2003 Deze fruitige, zachte wijn smaakt fris en niet zwaar. Met zo'n wijn kun je lekker borrelen. Hij doet het goed bij pittige kaas en worst, knoflook- en pesto- olijven en bij allerlei eenvoudige maaltijden. WIJNCATEGORIE 8 4*69 Corbieres Chateau Gasparets 2003 Een Corbieres komt vaak wat serieuzer, krachtiger en kruidiger over. Dit is een wijn om te combi- neren met mediterrane gerech- ten, Denk aan pasta met een saus van tomaat en lamsgehakt, ge- roosterde knoflookworst met ra- tatouille en karbonades met pad- destoelen en rozemarijn. WIJNCATEGORIE 8 In de Languedoc zijn de vernieuwingen al jaren aan de gang. Hier wordt het beste van de traditionele en moderne wijnwe- reld gecombineerd. Er worden 'vins de pays' gemaakt: wijnen in een moderne, fruitige, soepele stijl. Daarnaast zijn er de 'appella tions': terroirwijnen met de specifieke kenmerken van een be- paald gebied. De grootste herkomstaanduiding is de Coteaux du Languedoc. De wijngaarden van de Coteaux, letterlijk: hellingen, beginnen ten westen van de stad NTmes en eindigen ten noorden van Perpignan. Grofweg bestrijkt de appellation zo'n 120 kilometer. Naast de Coteaux zijn er wijnen uit kieinere appel lations zoals de aardse Saint-Chinian, de elegante, fruitige Minervois en de kruidige, meestal wat strengere Corbieres.

Allerhande | 2004 | | pagina 56