MERCIER Garnalen en sushirijst in slablad Peperolie geeft dit gerechtje een oppepper V Br. champ, zkt. sappig hapje voor duurz. rel. Van droog tot 'doux' Witte en blauwe druiven Muselet Champagne als tafelwijn Een droge champagne is een perfect aperi- tief. Hij maakt de smaakpapillen schoon en wekt de eetlust op. In combinatie met oesters is dat opwekkende effect nog gro- ter. Voor deze amuse zijn de oesters gepo- cheerd. Daardoor hebben ze iets meer beet. De kleine, fijne bubbel van de frisse Mercier champagne sluit daar prima op aan. Bij de garnalen en sushirijst blust de bubbel het pepertje. Mousserende wijnen zijn er van strak droog tot zoet. Met een mix van onder andere oudere mousserende wijn, rietsuiker en honing wordt de droge bubbel op smaak gebracht. Hoe hoger deze zogenaamde 'dosage', des te zoeter de wijn. De meest voorkomende aanduidingen zijn brut (droog), demi-sec (halfdroog) en doux (zoet). Champagne mag alleen champagne heten als hij uit de Noord-Franse streek rondom Reims komt. De brut is droog en wordt gemaakt van de witte chardonnay en de blauwe pinot noir en pinot meunier. Staat er 'Blanc de blancs' (wit van de witten) op het etiket, dan zijn er alleen chardonnaydruiven gebruikt. 28 AllerHande 12-2004 wijncategorie 2 Mercier Champagne brut, Champagne/Frankrijk Het ijzerdraadje om de champagnekurk heet muselet. De muselet voor- komt dat de kurk door de druk uit zichzelf van de fles plopt. Fransen drinken cham pagne als aperitief en di- gestief. In Frankrijk is Mercier een populaire 'eet-champagne'. Cham pagne doet het ook heel goed bij licht pikante ge- rechten.

Allerhande | 2004 | | pagina 28