Meer informatie op www.ah.nl/eigenmerken Meer informatie Nieuwe verpakkingsiijn: meer duidelijkheid Calorieen per portie snelhltermaling Albert Heijn bestaan uit transvet, dat bij- voorbeeld vaak in koekjes zit. Het aandeel transvet in AH Huismerkkoekjes is overigens drastisch verlaagd. Essentiele gegevens voor wie op z'n ge- zondheid let. Verder vermeldt de verpakking duidelijk welke allergenen het product al dan niet bevat. De verpakking van het eigen merk vertelt dus pre- cies wat het product in huis heeft. De verpakking wordt ook ge- bruikt om informatie te geven over bijvoorbeeld de samenstel- ling, de bereiding of de her- komst van de ingredienten. Zo komt u te weten dat Perla-kof- fie gecertificeerd is door Utz Kapeh, een organisatie die er- voor zorgt dat koffieboeren een eerlijke prijs krijgen voor htm koffiebonen. Ook de kwaliteits- garantie staat op de verpakking. Immers, voor alle producten geldt: niet goed, geld terug. Ci pakking laat precies zien wat erin zit. Producten van AH Bio- logisch zijn voortaan herken- baar aan een nieuw eigen logo en de groene hoofdkleur van de verpakking. Verpakkingen van artikelen van AH Excellent heb- ben een zilverkleurige achter- grond en de naam AH Excellent. uitgegeven. En van dat kosten- voordeel profiteert de klant. Om de producten van het eigen merk beter herkenbaar te maken, is er een nieuwe ver pakkingsiijn ontwikkeld. Op ie- dere AH Huismerkverpakking treft u een witte top met het AH-logo aan in een gekleurd vlak met de vorm van een huisje. De afbeelding op de ver- De verpakking van elk AH Eigen merk-product biedt veel consu- menteninformatie. Albert Heijn gaat daarbij verder dan wette- lijk verplicht is. Op levens- middelen van de AH Eigen mer- ken staan bijvoorbeeld niet alleen de voedingswaarden ver- meld, maar ook het aantal calo- rieen per portie, evenals de hoeveelheid calorieen die een volwassen man of vrouw ge- middeld per dag nodig heeft. Dit is belangrijke informatie die kan bijdragen tot het voorko- men van overgewicht. Bij de hoeveelheid vetten staat hoe- veel daarvan verzadigd en on- verzadigd zijn, en hoeveel er Wat is lekkerder: het huismerk van Albert Heijn, dat van een andere supermarkt of een groot, bekend merk? Dat is de vraag die honderden mensen enkele malen per jaar krijgen voorgelegd. Zij proeven drie vergelijkbare pro ducten van verschillende merken, zonder te weten om welk merk het gaat. Hun mening speeit een belangrijke rol bij de beslissing of een AH Huismerkproduct kan worden geintroduceerd of moet worden aangepast. Een scherpe prijs mag immers niet ten koste gaan van de 106 AllerHande 12-2004 kwaliteit. Als het consumentenpanel het AH Huismerk minder goed beoordeelt dan het bekende merk of het huismerk van een andere supermarkt, wordt het verbe- terd. Met andere woorden: het AH Huismerk scoort altijd net zo goed als het bekende merk en beter dan andere huismerken. ar'dbeien* wm

Allerhande | 2004 | | pagina 106