AH Eigen merken: kwaliteit gegarandeerd Albert Heijn biedt een ruime sortering producten met het AH-logo, verspreid over de hele winkel. Wie kwaliteit belangrijk vindt, maar niet meer wil betalen dan nodig is, maakt met het Albert Heijn Huismerk een prima keus. Het AH Huismerk is namelijk een stuk voordeliger dan de vele andere bekende merken. Afspraken AH Excellent De smaak wordt van tevoren uitgebreid beoordeeld: zowel door Albert Heijn zelf als door consumenten Van GOEDE huize In totaal zijn er ruim 4200 producten van het AH Huis merk, herkenbaar aan het Al bert Heijn-logo. Alle dagelijkse boodschappen zijn vertegen- woordigd: van gehakt, kaas en voorgesneden andijvie tot pin- dakaas, stroopwafels, tomaten- puree, nootmuskaat, pizza's, toiletpapier en badschuim. Behalve het 'gewone' huismerk voert Albert Heijn nog een aan- tal andere eigen merken, zoals AH Biologisch. Hierbij gaat het om een paar honderd artikelen die zijn geproduceerd met spe- ciale aandacht voor dier en mi- lieu, volgens de richtlijnen van de biologische landbouw. Het aanbod varieert van rijst en pasta tot melk, tomaten, pizza en jam. Ook verkoopt Albert Heijn zo'n 350 producten van het merk Euro Shopper. Euro Shopper is het merk voor wie zo min mogelijk geld wil uitge- ven. Het biedt een basiskwa- liteit voor een zo laag mogelijke prijs. Daartegenover staan AH- artikelen waarbij de allerbeste kwaliteit voorop staat. Om deze luxe, bijzondere producten dui- delijk te onderscheiden, krijgen ze de nieuwe naam AH Excel lent. Albert Heijn stelt vast aan welke eisen een AH Huismerk - product moet voldoen. Met elke fabrikant worden afspraken ge- maakt over de productiewijze. Albert Heijn weet dus altijd hoe het product tot stand komt, of het nu gaat om pindakaas, si- naasappels of gehakt. De smaak wordt van tevoren uitgebreid beoordeeld: zowel door Albert Heijn zelf als door consumen- ten. Essentieel is dat de kwa liteit even goed is als die van de bekende merken. Er worden ook eisen gesteld op bijvoorbeeld het gebied van milieu, gezond- heid en dierenwelzijn. Dat bete- kent bijvoorbeeld dat de aardap- pels van het AH Huismerk geen bintjes zijn, maar een milieu- vriendelijker geteeld aardappel- ras. Ook bevatten de meeste AH Huismerkproducten niet meer dan een procent transvet - een type vet dat slecht is voor hart- en bloedvaten. Door de rechtstreekse contac- ten met de fabrikant kan Albert Heijn het huismerk een stuk voordeliger aanbieden. Er zijn eenvoudigweg weinig partijen bij betrokken, er wordt groot- schaliger ingekocht en er wordt minder geld aan marketing ►- AH Excellent is het eigen merk voor wie het neusje van de zalm wil. AH Excellent vertegenwoordigt het beste dat Albert Heijn in huis heeft: innovatieve pro ducten en specialiteiten van de allerbeste kwaliteit die met bijzonder veel zorg zijn bereid en geselecteerd. Denk bijvoorbeeld aan despeciale diep- vriespizza's, luxe salades en niet alledaagse soorten olie. Het aanbod AH Excellent wordt steeds groter. AllerHande 12-2004 105

Allerhande | 2004 | | pagina 105