I IfWM mM Wat voor de mens het paradijs is, moet voor het rund lerland zijn. De sappige weiden in het glooiende heuvellandschap bieden de runderen alle vrijheid. Het hele jaar kunnen ze hun gang gaan, behalve als het te koud wordt. Of te nat. Dat kan ook in lerland. Dan moeten ze naar binnen. Op reportage bij de Greenfields-runderen van Albert Heijn. GRAZEN in groene heuvels T Steven en Robert Lowry op het erf. De koeien hebben in lerland een lekker |e- ventje: bijna het hele jaar in de buiteh- lucht en altijd mats gras. Dat proef je ook in het vlees. Steven Lowry stuurt de jeep langzaam en behendig door de velden de heuvel op. Hij brabbelt binnensmonds iets over het weer. Het regent van- daag niet. Steven en zijn broer Robert bestieren een boerderij net buiten het Noord-Ierse Londonderry. In de vijftig zijn ze. Nooit aan de vrouw geko- men wonen ze bij hun moeder in een honderd jaar oude boer derij. Boven op de heuvel ont- vouwt zich een adembenemend panorama van glooiende heu vels en sappige groene velden. Er fluiten een paar vogels maar verder is het helemaal stil. Ter- wijl de koeien hun angst over- winnen en nieuwsgierig dich- terbij komen, plukt Steven klaver uit de wei. 'Het gras zit vol met klaver,' zegt hij. Klaver haalt stikstof uit de lucht en geeft die door aan de grond. Dat is goed voor het gras. Er staan ook tijm, munt en ka- mille. Het boeren van de Lowry's is illustratief voor lerland. Alles op zijn tijd, geen gehaast. De runderen gaan hun gang, ze lopen bijna het hele jaar bui ten, komen alleen binnen als het in het milde Ierse klimaat te koud of te nat is. Ze eten >- 94 AllerHande 11-2004

Allerhande | 2004 | | pagina 94