'Koken is als schilderen: kies voor drie kleuren en het wordt prachtig!' Niet moeilijk doen 'In de winkel verkopen we food en non-food. Veel Aziatische en Italiaanse delicatessen. Mooie olien, azijnen en de beste Thaise rijst. Deze schalen zijn handgemaakt en komen van een Turkse kunstenares.' 'Behalve dat we kooklessen geven, zijn we ook traiteur en maak ik elke dag verse dagschotels en lekkernijen. Tapas zijn er altijd. Doe ze in borrelglaasjes en zet er oiijvenprikkers bij.' 'We hebben het interieur van de winkel zelf ontwor- pen en Miranda heeft daar een belangrijk stempel op gedrukt. We houden niet alleen van simpel koken, maar ook van simpel etaleren. Schoon en puur is het mooist.' schilderen: je kunt achttien kleuren op je palet mengen, maar dan is de kans groot dat er een onaantrekkelijke grijze brij ont- staat. Kies je voor slechts drie kleuren, dan is het eindresultaat mooi. Zo is dat ook met koken. Houd het simpel. Ingre- dienten smaken van zichzelf al zo goed dat je er niets geks mee hoeft te doen.' 'Ik houd niet van moeilijk doen. Ik houd van pure, eenvoudige smaken. En kies het liefst voor de producten van het seizoen. Toch vlieg ik ook graag af en toe uit de bocht. lets geks doen. Als ik een runder- vinkje a la Tako maak, dan is dat in zee- tongfilet ingerolde ganzenlever. Maar dat leer ik mijn cursisten niet. Ik leer ze plan- nen, breng ze basistechnieken bij en pro- beer hen vooral te leren denken in smaak. Die moet in balans zijn. Zoet en zuur, maar ook hard en zacht, koud en warm. Dan ontstaat er een bite, een spannend moment. De bite is het geheim. Plus de liefde natuurlijk. Als je met liefde je aardappels kookt, worden ze geweldig. Dat talent is helaas niet iedereen gegeven, maar door te proeven en je niet te strak aan receptuur te houden, kan iedereen die feeling ontwikkelen.' Ci AllerHande 11-2004 73

Allerhande | 2004 | | pagina 73