Pass/e voor koken Tako Hoefsloot Zeven jaar kookte hij als chef-kok in Etten-Leur letterlijk de sterren van de hemel, maar sinds kort is Tako Hoefsloot (31) eigenaar van Kookstudio annex kookwinkel Artichaud in Breda. Zijn doel? Mensen die weinig tot niets van koken weten en er misschien zelfs een beetje zenuwachtig van worden, leren dat het zo simpel is. Zelfgemaakt en niet te versmaden! Dit zijn saladedressings op basis van olie, azijn en bouillon. Verkrijgbaar in de smaken naturel, tomaat-basilicum, tomaat-dragon, kreeft en kerrie. 'Zonder mijn "heilige" vorkje en mijn favoriete, maar inmiddels handvatloze broodmes kan ik niet. Ook het fileermes gaat al jaren mee. Het is zo vaak gesle- pen dat het lemmet gehalveerd is.' Tako Hoefsloot van Kookstudio Artichaud in Breda. Tako geeft de kooklessen, zijn vriendin Miranda is de drijvende kracht achter de winkel. 72 AllerHande 11-2004 ifoed koken begint met goed inkopen. VJ Oog en neus hebben voor mooie producten. Kijk, je hebt tomaten en toma- ten, maar degene die ik koop, zijn rijp, rood en geuren je tegemoet. Daarom word ik als ik op een Italiaanse markt rondloop, zo gelukkig. Die bergen blozende tomaten en het doordringende aroma van basili- cum. Respect hebben voor de ingre- dienten die je gebruikt. Niet kijken naar de prijs, maar naar de kwaliteit, dat is uitgangspunt nummer een. Daarnaast leer ik mijn cursisten dat je geen uren in de keuken hoeft te staan om iets fantastisch op tafel te zetten. Het is net zoiets als

Allerhande | 2004 | | pagina 72